هدر موبایل
1396/05/21 10:10:12
سرویس اجتماعی
هاشمی خبر داد:

نشست مشترک کمیسیون ویژه با جامعه معلولان برای بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان/عزم مجلس برای تعیین تکلیف لایحه

رئیس کمیسیون مشترک بررسی لایحه حمایت از معلولان در مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون برای بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان خبر داد.
نشست مشترک کمیسیون ویژه با جامعه معلولان برای بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان/عزم مجلس برای تعیین تکلیف لایحه رئیس کمیسیون مشترک بررسی لایحه حمایت از معلولان در مجلس از برگزاری جلسه این کمیسیون برای بررسی لایحه حمایت از حقوق معلولان خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607101045291601.jpg نشست,مشترک,کمیسیون,ویژه,با,جامعه,معلولان,برای,بررسی,لایحه,حمایت,از,حقوق,معلولان/عزم,مجلس,برای,تعیین,تکلیف,لایحه Icana

همایون هاشمی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت رسیدگی به لایحه حمایت از حقوق معلولان در کمیسیون مشترک مجلس، افزود: تاکنون جلسات پی در پی برای تعیین تکلیف این موضوع تشکیل شد تا بتوان هرچه سریعتر به هدف مورد نظر دست پیدا کرد.

نماینده مردم شاهین دژ، تکاب و میاندوآب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: لایحه حمایت از حقوق معلولان نیازمند چکش کاری است و باید تمام مواد آن با دقت بررسی شود و نمی توان همه بندهای را بدون دقت به تصویب رساند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: براساس اصل ۸۵ قانون اساسی این لایحه‌ با اصلاحاتی به‌تصویب رسید و به شورای نگهبان ارسال شد اما شورای نگهبان، تصویب این لایحه در کمیسیون تخصصی مجلس را مصداق اصل ۸۵ ندانست و آن را به مجلس برگرداند.

وی یادآور شد: تاکنون اصرار زیادی برای تعیین تکلیف هرچه سریعتر این لایحه صورت گرفته و برخی نسبت به تاخیر در تعیین تکلیف آن گلایه دارند اما واقعیت آن است که مجلس سه هفته تعطیل بود وبعد از آن مراسم تحلیف را پشت سرگذاشت و هم اکنون نیز باید خود را آماده مراسم رای اعتماد کند لذا فرصتی برای تشکیل جلسه کمیسیون مشترک نبود.

رئیس کمیسیون مشترک بررسی لایحه حمایت از معلولان در مجلس، گفت: طی هفته های آتی با دعوت از معلولان، لایحه حمایت از حقوق آنها را در دستور کار قرار خواهیم داد و تلاش خواهیم کرد تا این لایحه هرچه سریعتر به اتمام برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet