خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/21 14:19:00
سرویس سیاسی
صفاری نطنزی:

سفرا براساس ظرفیت های کشور میزبان انتخاب شوند / تغییرات تاکتیکی به موازات تغییرات ساختاری در وزارت خارجه نیاز است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بسته به کشورهای مختلف ، سفرایی با قابلیت اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و امنیتی باید طبقه و بر اساس نیاز و ظرفیت کشور مورد نظر اعزام شوند.
سفرا براساس ظرفیت های کشور میزبان انتخاب شوند / تغییرات تاکتیکی به موازات تغییرات ساختاری در وزارت خارجه نیاز است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بسته به کشورهای مختلف ، سفرایی با قابلیت اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و امنیتی باید طبقه و بر اساس نیاز و ظرفیت کشور مورد نظر اعزام شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104705963998.jpg سفرا,براساس,ظرفیت,های,کشور,میزبان,انتخاب,شوند,/,تغییرات,تاکتیکی,به,موازات,تغییرات,ساختاری,در,وزارت,خارجه,نیاز,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: ساختار سفارتخانه ها براساس یک عرف بین المللی تعریف شده است و همه کشورها از یک الگوی واحد برخوردار هستند.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی گفت: در کنوانسیون وین مشخصا چارت ساختاری سفارتخانه ها تعریف و مشخص شده است.

وی در ادامه افزود: نوع کار و راهبرد دستگاه دیپلماسی در سفارتخانه های ایران از یک کشور تا کشور دیگر متفاوت است و بر همین اساس باید چینش سفرا صورت بگیرد یعنی شایستگی افراد بر اساس ظرفیت های کشور میزبان باید سنجیده شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بسته به کشورهای مختلف ، سفرایی با قابلیت اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و امنیتی باید طبقه  بندی و بر اساس نیاز و ظرفیت کشور مورد نظر اعزام شوند.

وی بیان داشت: در دیپلماسی دوازدهم تکیه بر دیپلماسی اقتصادی باید اولویت باشد و برهمین اساس باید قابلیت های سفرا در این عرصه افزایش پیدا کند.

صفاری نطنزی گفت: در کشورهای پیرامونی ایران نگاه فرهنگی و اقتصادی مافوق نگاه سیاسی باید مورد توجه قرار گیرد تا میزان اشتراک منافع افزایش پیدا کند.

وی تاکید کرد: علاوه بر تغییرات ساختاری که از سوی آقای ظریف برای وزارت خارجه بیان می شود در چینش سفرای جمهوری اسلامی نیز باید تغییرات تاکتیکی اعمال شود تا همگام با تغییرات ژئوپلیتیکی منافع ایران دنبال شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet