انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/21 12:40:00
سرویس سیاسی
برزگر:

سفرای ایران در جهت گسترش دیپلماسی اقتصادی در بستر برجام فعال شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تفاهم برجام اتفاقی بود که زمینه را برای توسعه تعاملات اقتصادی کشورمان فراهم می کند و سفرا باید باتوجه به این موضوع دیپلماسی اقتصادی را فعال کنند.
سفرای ایران در جهت گسترش دیپلماسی اقتصادی در بستر برجام فعال شوند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تفاهم برجام اتفاقی بود که زمینه را برای توسعه تعاملات اقتصادی کشورمان فراهم می کند و سفرا باید باتوجه به این موضوع دیپلماسی اقتصادی را فعال کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg سفرای,ایران,در,جهت,گسترش,دیپلماسی,اقتصادی,در,بستر,برجام,فعال,شوند Icana

شهروز برزگرکلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: اصلاح ساختاری در دستگاه دیپلماسی و وزارت امورخارجه موضوعی است که مورد اتفاق کارشناسان است.

نماینده مردم  سلماس در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: نکته حائز اهمیت برای دستگاه دیپلماسی کشورمان این است که دیپلماسی اقتصادی برای تحقق سرمایه گذاری خارجی 200 میلیارد دلاری مورد نظر سندچشم انداز باید فعال تر باشد.

وی در ادامه افزود: تمام مبادلات اقتصادی ایران از کانال وزارت امورخارجه محقق می شود و ما نیاز داریم که دیپلمات های کشورمان بیش از گذشته در زمینه اقتصادی صاحب مهارت باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آقای ظریف پس از کسب رای اعتماد از مجلس و در دیپلماسی دوازدهم باتوجه به کاهش فشارها و در جهت تحقق اهداف برجام می تواند فعالیت گسترده تری در عرصه دیپلماسی اقتصادی داشته باشد.

وی تصریح کرد: افزایش قدرت چانه زنی دستگاه دیپلماسی در عرصه های اقتصادی به رونق صنایع کشورمان کمک بسیاری خواهد کرد.

برزگرکلشانی گفت: تفاهم برجام اتفاقی بود که زمینه را برای توسعه تعاملات اقتصادی کشورمان فراهم می کند و سفرا باید باتوجه به این موضوع دیپلماسی اقتصادی را فعال کنند.

وی در انتها گفت: چیدمان سفرای جمهوری اسلامی باید ترکیبی از ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی کشورهای میزبان باشد تا در عالی ترین سطح ضمن توسعه روابط دیپلماتیک بتوانیم منافع ملی کشورمان را دنبال کنیم./

پایان پیام

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet