انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/21 11:48:23
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه:

سفرای ایران باید قابلیت کاهش تنش دیپلماتیک و افزایش تعامل اقتصادی داشته باشند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باتوجه به وضعیتی که مورد نظر ظریف است باید سفرایی با قابلیت کاهش تنش ها که قدرت چانه زنی در مسائل سیاسی دارند و در عین حال به مسائل اقتصادی اشراف کامل داشته باشند متناسب با کشورها اعزام شوند.
سفرای ایران باید قابلیت کاهش تنش دیپلماتیک و افزایش تعامل اقتصادی داشته باشند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باتوجه به وضعیتی که مورد نظر ظریف است باید سفرایی با قابلیت کاهش تنش ها که قدرت چانه زنی در مسائل سیاسی دارند و در عین حال به مسائل اقتصادی اشراف کامل داشته باشند متناسب با کشورها اعزام شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103839686142.jpg سفرای,ایران,باید,قابلیت,کاهش,تنش,دیپلماتیک,و,افزایش,تعامل,اقتصادی,داشته,باشند Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: چینش سفرای جمهوری اسلامی براساس دکترین و راهبردهای کلان کشورمان باید صورت بگیرد .

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس گفته های ظریف، دستگاه دیپلماسی 2 ابرراهبرد رفع تنش های منطقه ای و فعالیت در عرصه اقتصادی را دنبال خواهد کرد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به وضعیتی که مورد نظر وزیرخارجه پیشنهادی است باید سفرایی با قابلیت کاهش تنش ها که قدرت چانه زنی در مسائل سیاسی دارند و در عین حال به مسائل اقتصادی اشراف کامل داشته باشند متناسب با کشورها اعزام شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دولت در جهت تحقق سند چشم انداز و در پایان برنامه ششم توسعه باید 200 میلیارددلار سرمایه خارجی را جذب کرده باشد.

وی تصریح کرد: وزارت امورخارجه در توسعه صنایع داخلی و جذب سرمایه خارجی باید نقش محوری داشته باشد.

این نماینده مجلس دهم در انتها تاکید کرد:سفرای ایران باید قابلیت کاهش تنش دیپلماتیک و افزایش تعامل اقتصادی داشته باشند تا منافع راهبردی و کلان ایران محقق شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet