هدر موبایل
1396/05/21 15:08:36
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه مطرح کرد:

ایجاد و تکثیر نسل جدید تروریست ها با ائتلاف طالبان ، داعش و القاعده در افغانستان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بانیان عقیدتی ، مالی تروریست های تکفیری به دنبال نجات و تکثیر نسل جدیدی از تروریسم با اتحاد و انسجام طالبان ، داعش و القاعده در افغانستان و لیبی هستند.
ایجاد و تکثیر نسل جدید تروریست ها با ائتلاف طالبان ، داعش و القاعده در افغانستان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بانیان عقیدتی ، مالی تروریست های تکفیری به دنبال نجات و تکثیر نسل جدیدی از تروریسم با اتحاد و انسجام طالبان ، داعش و القاعده در افغانستان و لیبی هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201604100049686065.jpg ایجاد,و,تکثیر,نسل,جدید,تروریست,ها,با,ائتلاف,طالبان,،,داعش,و,القاعده,در,افغانستان Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: طالبان ، القاعده و داعش به عنوان گروه های تروریستی در ابتدای شکل گیری به دنبال هدفی مشترک با ادعاهای یکسان بوده اند.

نماینده مردم اسلام آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی گفت: طالبان در سال 1373 دایعه ایجاد حکومت اسلامی را مطرح کرد اما پس از شکست و سقوط به دنبال برنامه های تجزیه طلبانه و حکمرانی بر قسمت های دور افتاده افغانستان و پاکستان حرکت کرد.

وی در ادامه افزود: داعش در ابتدای دهه 90 شمسی شکل گرفت و همان شعارهای طالبان و القاعده را با اندکی تغییر تحت عنوان ایجاد خلافت اسلامی مطرح کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مسئله امروز داعش این است که تروریست های تکفیری پس از شکست های سنگینی که در عراق و سوریه متحمل شدند توانایی حرکت به سمت تجزیه طلبی را هم از دست داده و عملا زمین گیر شده است.

وی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که طالبان به دلیل ریشه های افغانی توانست به حیات خود ادامه دهد اما داعش چنین قدرتی ندارد و از نیروهای چندملیتی تشکیل شده است.

دایعه مشترک برای هدف مشترک

فلاحت پیشه گفت: امروز طالبان و داعش به صورت هدف مشترکی مورد حمله قرار گرفته اند و همین موضوع باتوجه به دایعه های مشترک آنها را به سمت یکدیگر سوق می دهد.

وی بیان داشت: در حوزه میدانی طالبان و داعش تلاش می کنند هرگونه ائتلافی را کتمان می کنند اما در عقیده و عمل با یکدیگر به صورت مشترک فعالیت خواهند کرد.

این نماینده مجلس دهم گفت: به هرمیزان که تروریست ها به سمت فعالیت های انتحاری حرکت کنند بسترهای همگرایی آنها فراهم می شود.

وی خاطرنشان کرد: نیروهای فروپاشیده داعش باتوجه به آزادی موصل و سقوط رقه به شدت مورد علاقه طالبان هستند.

فلاحت پیشه گفت: تروریسم سلفی مستعدترین عقیده و نیرو برای بازیگرانی است که راهبرد بی ثباتی را در خاورمیانه دنبال می کنند.

وی تاکید کرد: آمریکا و سعودی ها نمی خواهند تروریسم سلفی از بین برود ، آنها تلاش می کنند طالبان ، داعش و القاعده به حیات خود ادامه بدهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بانیان عقیدتی ، مالی تروریست های تکفیری به دنبال نجات و تکثیر نسل جدیدی از تروریسم با اتحاد و انسجام طالبان ، داعش و القاعده در افغانستان و لیبی هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet