هدر موبایل
1396/05/21 16:36:50
سرویس سیاسی
حسن‌پور بیگلری:

ارائه گزارش عملکرد سالانه مسئولان به مجلس بعد نظارتی مجلس را تقویت می کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با ارائه گزارش سالانه دولت به مجلس، اقتدار به قوه مقننه برگردانده می شود.
ارائه گزارش عملکرد سالانه مسئولان به مجلس بعد نظارتی مجلس را تقویت می کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که با ارائه گزارش سالانه دولت به مجلس، اقتدار به قوه مقننه برگردانده می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201612107651034094.jpg ارائه,گزارش,عملکرد,سالانه,مسئولان,به,مجلس,بعد,نظارتی,مجلس,را,تقویت,می,کند Icana

شهباز حسن پور بیگلری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره طرح اصلاحی از مواد آیین نامه داخلی مجلس با هدف تقویت بعد نظارتی قوه مقننه اظهار داشت: این طرح به نفع دولت و مجلس است و به نوعی با اجرای آن اقتدار به مجلس برگردانده می شود.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: در واقع با این طرح مجلس پرسشگر و دولت پاسخگوی مشکلات مردم در برابر وکلای مردم خواهد شد.

وی با بیان اینکه طرح های مختلفی برای پاسخگو کردن دولت بررسی شد، عنوان کرد: پیشنهادات دیگری برای پاسخگو کردن دولت مدنظر بود اما هیچکدام به نتیجه نرسید و در نهایت این پیشنهاد برای بررسی بیشتر به صحن علنی ارسال شد که موافقان و مخالفان آن اظهار نظر کرده اند و فردا درباره آن رای گیری می شود.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در مجلس گفت: در حال حاضر وزرای پیشنهادی برنامه و اهداف خود را ارائه می دهند، در واقع با طرح اصلاحی می خواهیم حضور وزرا در مجلس را هدفمند کنیم تا آنها بر اساس اسناد بالادستی، قانون بودجه سنواتی و برنامه پنج ساله توسعه کل کشور گزارشی از پیشرفت خود ارائه دهند.

حسن پور ادامه داد: همچنین بررسی می کنیم که وزرا چه اندازه از برنامه ها واهداف های که روز اول ارائه داده بودند را عملکرد کردند، در واقع سالی یکبار عملکرد وزرا و رئیس جمهور بررسی می شود.

وی تاکید کرد: بااین کار وقتی دوره ریاست جمهوری و وزارت افراد تمام می شود تازه ضعف های عملکرد آنها مطرح نمی شود بلکه هرسال بررسی و نسبت به تقویت آن اقدام خواهد شد در واقع نمایندگان دنبال پاسخگو کردن مسئولان در دوره مدیریتشان هستند.

این نماینده مجلس عنوان کرد: پس از آنکه وزرا و رئیس جمهور گزارش عملکرد خود را ارائه کردند رای گیری می شود د و در واقع عملکرد مسئولان اجرایی ارزیابی خواهد شد و اگر نمایندگان از عملکرد فردی راضی نباشند به آن رای موافق نخواهند داد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اگر نمایندگان از گزارش عملکرد وزرا قانع نشود در واقع وزیر کارت زرد خواهد کرد، دراین مرحله وزیر استیضاح نمی شود بلکه تنها  زمینه استیضاح می شود و در صورتی که وزیری سه کارته شود مکانیزم استیضاح شکل خواهد گرفت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet