هدر موبایل
1396/05/22 11:14:06
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

هدف گذاری مشترک داعش و طالبان در افغانستان روی مرزهای شرقی ایران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تروریست ها تکفیری باتوجه به فضایی که ایجاد شده ، روی مرزهای شرقی ایران هدف گذاری کرده اند و قطعا محاسبات مورد نیاز این توطئه از جانب آمریکایی ها انجام گرفته است.
هدف گذاری مشترک داعش و طالبان در افغانستان روی مرزهای شرقی ایران است سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تروریست ها تکفیری باتوجه به فضایی که ایجاد شده ، روی مرزهای شرقی ایران هدف گذاری کرده اند و قطعا محاسبات مورد نیاز این توطئه از جانب آمریکایی ها انجام گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/110850.jpg هدف,گذاری,مشترک,داعش,و,طالبان,در,افغانستان,روی,مرزهای,شرقی,ایران,است Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:  داعش در حوزه سوریه و عراق با شکست های سهمگینی مواجه شده است و برنامه های آمریکا و رژیم سعودی در حمایت از تروریست های تکفیری ناکام ماند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی گفت: بانیان شکل گیری داعش به دنبال مکانی جدید برای اسباب کشی تروریست ها و حتی تکثیر آنها هستند.

وی در ادامه افزود: افغانستان به جهت فقدان قدرت دولت مرکزی در برخی مناطق بستر مناسبی برای اسباب کشی تروریست های تکفیری است مضافا این که ریشه های داعش را باید در القاعده و طالبان جست و جو کرد که از دهه 90 میلادی در این کشور حضور دارند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حضور داعش در افغانستان منجر به دسترسی آنها به آسیای میانه ، کشمیر و شمال پاکستان خواهد شد.

هدف گذاری مرزهای شرقی ایران

 نقوی حسینی بیان داشت: افغانستان که از سال های جنگ با ارتش سرخ در دهه 90 میلادی میدان مهندسی تروریسم توسط آمریکایی ها بوده در حال تبدیل به زمین مشترک القاعده ، طالبان و داعش است.

وی تصریح کرد: تروریست ها تکفیری باتوجه به فضایی که ایجاد شده ، روی مرزهای شرقی ایران هدف گذاری کرده اند و قطعا محاسبات مورد نیاز این توطئه از جانب آمریکایی ها انجام گرفته است.

این نماینده مجلس دهم گفت: مطمئن هستیم که داعش در افغانستان همانند عراق و سوریه متحمل شکست خواهد شد اما نگرانی تهران این است که کشتارهایی نظیر قتل عام میرزااولنگ که 60 شیعه کشته شدند ، تکرار شود.

وی ضمن تکذیب شدید الحن ادعای رسانه های آمریکایی درباره همکاری ایران و طالبان گفت: آمریکایی ها برای این که رد گم کنند در حمایت از تروریست های تکفیری ادعاهای مضحکی را علیه ایران مطرح می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet