هدر موبایل
1396/05/23 13:29:00
سرویس سیاسی
مصری با اشاره به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس:

ارائه گزارش عملکرد سالانه وزرا به مجلس / مهرماه زمان مشخص ارائه گزارش وزرا تعیین شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که براساس اصلاح آیین نامه داخلی مجلس وزرا هر سال گزارشی از عملکرد خود ارائه خواهند کرد.
ارائه گزارش عملکرد سالانه وزرا به مجلس / مهرماه زمان مشخص ارائه گزارش وزرا تعیین شود عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که براساس اصلاح آیین نامه داخلی مجلس وزرا هر سال گزارشی از عملکرد خود ارائه خواهند کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606100498848328.jpg ارائه,گزارش,عملکرد,سالانه,وزرا,به,مجلس,/,مهرماه,زمان,مشخص,ارائه,گزارش,وزرا,تعیین,شود Icana

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به طرح اصلاح مواردی از آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: وزرا برای کسب رای اعتماد از مجلس گزارش عملکردی ارائه می کند و تا زمان استیضاح یا تغییر از سوی رئیس جمهور امکان بررسی عملکرد آنها در مجلس وجود ندارد به این جهت نمایندگان با اصلاح آیین نامه خواستار بررسی عملکرد سالانه وزرا شده اند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: البته طرح سوال از وزرا در آیین نامه مجلس دیده شده است اما از آنجایی که سوال به مسائل موردی بر می گردد نمی توان عملکرد وزیر در یک سال را مورد بررسی قرار داد.

وی گفت: بنابراین با اصلاح آیین نامه وزرا موظف می شوند هر سال گزارشی به مجلس بدهند، در گذشته وزرا مختار بودند در صورت لزوم و با اجازه هیات رئیسه در صحن علنی گزارش دهند اما اکنون این امر از جمله وظایف وزرا تعریف می شود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گزارش دهی باعث می شود وزرا به عملکرد خود توجه بیشتری داشته باشند، عنوان کرد:  وزرا تصور می کنند که تا چهارسال می توانند در سمت وزیر حضور داشته باشند اما با اصلاح آیین نامه آنها موظف می شوند برنامه کلی خود را هر سال بازبینی کنند و گزارشی از پیش برد آن به مجلس ارائه دهند این کار به نفع وزیری که عملکرد مثبت دارد تمام خواهد شد.

مصری با تاکید براینکه ارائه گزارش عملکرد وزرا به بُعد نظارت مجلس نیز کمک می کند، افزود: با این کار مجلس بهتر می تواند عملکرد وزرا و مسئولان اجرایی را رصد کند و در صورت ضعف مسیر را برای بهبود شرایط فراهم خواهند کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به نظر می رسد اگر زمان ارائه گزارش را مهرماه هرسال قرار دهیم بهتر خواهد بود چرا که دولت جدید تقریبا از مهرماه کار خود را آغاز می کند و گزارش بهتری می تواند ارائه دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet