هدر موبایل
1396/05/22 18:27:16
سرویس اجتماعی
پورمختار در تشریح جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مطرح کرد؛

حضور وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در کمیسیون قضایی/ تاکید بر مقابله با ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در این کمیسیون، گفت: نمایندگان حاضر در جلسه بر مقابله با ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی در دولت آتی تاکید کردند.
حضور وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در کمیسیون قضایی/ تاکید بر مقابله با ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد در این کمیسیون، گفت: نمایندگان حاضر در جلسه بر مقابله با ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی در دولت آتی تاکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/120524.jpg حضور,وزیر,پیشنهادی,فرهنگ,و,ارشاد,در,کمیسیون,قضایی/,تاکید,بر,مقابله,با,ولنگاری,فرهنگی,و,کنترل,فضای,مجازی Icana

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح جلسه امروز کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه حمایت از حقوق کودکان و نوجوانان در این جلسه بررسی شد، 10 ماده از این لایحه که به تصویب اعضای کمیسیون رسیده به امر مربوط به ضمانت‌های اجرایی حمایت از اطفال و مقابله با سواستفاده از کودکان پرداخته است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در مواد مصوبی تاکید شده که استفاده از کودکان برای توزیع موادمخدر یا سواستفاده از آنها در مسائل غیراخلاقی چون تهیه، تولید و توزیع فیلم‌های مستهجن غیرقانونی است لذا مجازاتی از قبیل حبس، شلاق و جریمه برای مرتکبین پیش‌بینی شد.

وی افزود: بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان گام جدیدی در کشور است که برای برداشتن آن و جلوگیری از حساسیت‌ها با دقت نظر بسیار بررسی مواد انجام می‌شود، از همین رو در همین جلسه تنها یک ماده از این لایحه بررسی و تصویب شد.

پورمختار در ادامه از حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این کمیسیون خبر داد و گفت: وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دوازدهم با حضور در این کمیسیون نسبت به ارائه برنامه‌ خود پرداخت، نمایندگان عضو کمیسیون نیز دیدگاه‌های خود را در این زمینه مطرح کردند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: نمایندگان حاضر در کمیسیون بر مسائل و معضلات فرهنگی به ویژه ولنگاری فرهنگی و کنترل فضای مجازی تاکید کرده و درخواست کردند تا در دولت دوازدهم به صورت زیربنایی خارج از مسائل حاشیه‌ای چون برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت به مسائل فرهنگی پرداخته شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در مجموع نظر کمیسیون نسبت به وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد اسلامی مثبت بود، افزود: توجه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت آتی باید به هدایت و جلوگیری از ایجاد شک و تردید در ذهن نسل جوان باشد، از این رو همراهی و هماهنگی با سایر دستگا‌ه‌ها مانند حوزه‌های علمیه و سازمان تبلیغات اسلامی برای افزایش هم‌افزایی لازم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet