هدر اصلی
1396/05/22 19:23:44
سرویس فرهنگی
جعفرپور:

کمیسیون فرهنگی نگاه مثبتی به وزیر ورزش دارد/ لزوم تعامل بیشتر رحمانی فضلی با کمیسیون فرهنگی مجلس

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور دو وزیر پیشنهادی دولت برای وزراخانه‌های ورزش و جوانان و کشور در نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.
کمیسیون فرهنگی نگاه مثبتی به وزیر ورزش دارد/ لزوم تعامل بیشتر رحمانی فضلی با کمیسیون فرهنگی مجلس رییس کمیسیون فرهنگی مجلس از حضور دو وزیر پیشنهادی دولت برای وزراخانه‌های ورزش و جوانان و کشور در نشست امروز کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611104514706718.jpg کمیسیون,فرهنگی,نگاه,مثبتی,به,وزیر,ورزش,دارد/,لزوم,تعامل,بیشتر,رحمانی,فضلی,با,کمیسیون,فرهنگی,مجلس Icana

جمشید جعفرپور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره نشست عصر امروز یکشنبه 22 مردادماه کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت:در نوبت نخست نشست امروز کمیسیون فرهنگی که با حضور وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، دکتر سلطانی‌فر درباره عملکرد 9 ماه مسئولیت خود در وزارتخانه توضیحاتی ارائه کرد و پس از آن به بیان برنامه‌های خود در 4 سال آینده پرداخت.

نماینده مردم لارستان،خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی افزود: اعضای کمیسیون نیز در دو بخش ورزش و جوانان نکات و مسائل مدنظر خود را به گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت ورزش و جوانان عنوان کردند که "سلطانی‌فر" پاسخگوی نمایندگان بود.

جعفرپور با بیان اینکه از جمله نکات مدنظر نمایندگان در نشست امروز که به آن اشاره شد،اهمیت ابعاد فرهنگی ورزش،وجود نشریات زرد،فضای ناسالم ورزشگاه‌ها و وجهه الگویی ورزشکاران و تأثیرات هریک بر فضای جامعه بود،اضافه کرد:نمایندگان تأکید کردند که ضرورت دارد در این زمینه وزارت ورزش و جوانان برنامه‌های مدونی داشته باشد.

برای هدایت درست و دقیق جوانان باید در جهت تشکیل سمن‌ها و تشکل‌های خیرخواهانه اقدامات لازم انجام شود

وی ادامه داد:در ادامه این نشست نمایندگان به حوزه جوانان ورود و اشاره کردند که با توجه به انرژی‌های فراوان و متراکم جوانان برای هدایت درست و دقیق این انرژی‌ها باید در جهت تشکیل سمن‌ها و تشکل‌های خیرخواهانه اقدامات لازم را صورت داد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد:وزیرورزش و جوانان نسبت به انتقادهای وارده که برخی از آن‌ها درباره قراردادهای تحقیقاتی پژوهشی منعقد شده در وزارت ورزش بود، توضیح داد که این قراردادها که با حجم‌های بالا منعقد شده در زمان مسئولیت بنده نبوده است و در زمان مسئولیت من جلوی اجرایی شدن این قراردادها گرفته شد.

وی با انتقادپذیر خواندن سلطانی‌فر وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان، یادآور شد: جمع‌بندی کمیسیون فرهنگی برای دادن رأی اعتماد به وزیر ورزش و جوانان را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وزارت کشور بیش از آنکه یک وزارت امنیتی باشد یک وزارت فرهنگی-اجتماعی است

جعفرپور یادآور شد:در نوبت دوم نشست امروز کمیسیون فرهنگی،وزیرکشور مهمان جلسه بود که درطول مدت این جلسه اعضای کمیسیون نقطه نظرات و بعضا انتقادات خود را نسبت به عملکرد وزیرکشور در طول مدت مسئولیت وی در وزارت کشور بیان کردند.

وی یادآور شد:ماهیت امنیتی-انتظامی وزارت کشور باعث می‌شود که نمایندگان به همین جهت با استانداری‌ها،فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها درگیری‌هایی دارند و این مسائل امروز در کمیسیون فرهنگی هم مطرح شد.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه وزارت کشور بیش از اینکه یک وزارت امنیتی باشد یک وزارت فرهنگی-اجتماعی است، بر لزوم تعامل بیشتر وزیرکشور با کمیسیون فرهنگی تأکید و اظهارکرد:تا پیش از روز رأی اعتماد کمیسیون فرهنگی مجلس یک نشست دیگر با وزیر پیشنهادی کشور برگزار خواهد کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet