پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/05/23 10:49:25
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

فراکسیون موتلفه با مدارا به وزرای روحانی رای دهند/ نمایندگان در نطق‌های خود دولت را تضعیف نکنند

قائم مقام فراکسیون موتلفه اسلامی در مجلس گفت: نمی‌خواهیم در رای اعتماد مجلس به کابینه یک حکم حزبی به نمایندگان مجلس دهیم بلکه به نمایندگان می‌گوییم به وظیفه خود عمل کرده و تا جایی که می‌توانند در رای اعتماد وزرا همراهی کنند.
فراکسیون موتلفه با مدارا به وزرای روحانی رای دهند/ نمایندگان در نطق‌های خود دولت را تضعیف نکنند قائم مقام فراکسیون موتلفه اسلامی در مجلس گفت: نمی‌خواهیم در رای اعتماد مجلس به کابینه یک حکم حزبی به نمایندگان مجلس دهیم بلکه به نمایندگان می‌گوییم به وظیفه خود عمل کرده و تا جایی که می‌توانند در رای اعتماد وزرا همراهی کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201705105474584540.jpg فراکسیون,موتلفه,با,مدارا,به,وزرای,روحانی,رای,دهند/,نمایندگان,در,نطق‌های,خود,دولت,را,تضعیف,نکنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ اسداله بادامچیان درباره کابینه پیشنهادی رئیس‌جمهور گفت: وقتی رئیس‌جمهوری با رای اکثریت مردم انتخاب و تنفیذ ولایت امر برای او جاری می‌شود، طبعا او رئیس‌جمهور همه ملت است و باید در این زمینه به او کمک کنیم و خودش هم طوری رفتار کند که بتواند نگاه همه را جلب کند.

او در ادامه گفت: اولین مساله در معرفی کابینه این نکته است که وزراء به گونه‌ای باشند که بتوانند در توده مردم آرامش ایجاد و مردم را به موفقیت خود امیدوار کنند و همچنین مجلس را که از سلیقه‌های گوناگون تشکیل شده تشویق کنند تا به کابینه یکپارچه رای دهند.

 قائم مقام فراکسیون موتلفه اسلامی در مجلس بیان کرد: در فراکسیون موتلفه مجلس یازدهم نظرمان این است که نمایندگان طرفدار موتلفه و عضو فراکسیون تا آنجا که می‌توانند با نظر مدارا نگاه کنند و به وزرای آقای روحانی رای دهند؛ مگر آنجا که احساس می‌کنند نمی‌توانند شرعا و قانونا با توجه به امانت‌داری که از نمایندگی مردم دارند به وزیری رای دهند.

 او با بیان اینکه نمی‌خواهیم در رای اعتماد مجلس به کابینه یک حکم حزبی به نمایندگان مجلس دهیم، افزود: به نمایندگان می‌گوییم به وظیفه خود عمل کنند و من به عنوان قائم مقام فراکسیون موتلفه اسلامی در مجلس به آنها می‌گویم سعی کنید تا آنجا که می‌توانید در رای اعتماد وزرا همراهی کنید و اگر احساس کردید برحسب وظیفه نمی‌توانید به وزیری رای دهید صحبت‌ها به گونه‌ای باشد که تضعیف دولت صورت نگیرد.

بادامچیان تاکید کرد: به سایر نمایندگان هم توصیه می‌کنیم منهای جناح‌بندی و مخالف‌گویی کوشش کنند کابینه زودتر شکل گیرد.

او ادامه داد: از سوی دیگر تعهداتی که وزرا می‌دهند باید به گونه‌ای باشد که در خدمت ملت قرار گیرد.

به گزارش ایلنا؛ این فعال سیاسی اصول‌گرا در رابطه با حضور بانوان در جایگاه معاونت در کابینه دولت گفت: در حزب موتلفه اسلامی معتقدیم که بانوان و مردان هر دو برمبنای قرآن باید خلیفه خدا باشند و مسئولیت‌های هر کدام براساس وظیفه خواهد بود و مسائل جنسیتی و نگاهی که براساس فمنیسم غربی است را قبول نداریم و معتقدیم که هر خواهر و برادری که بتواند مسئولیت بپذیرد و مدیریت کند باید در آن مسئولیت از او استفاده شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet