هدر موبایل
1396/05/23 11:45:06
سرویس اجتماعی
تجری:

شناسایی بیماری زندانیان با استفاده از بانک اطلاعات ژنتیک/ پزشکی قانونی کارت ژنتیک طراحی می کند

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس با تاکید بر شناسایی بیماری های زندانیان بااستفاده از بانک اطلاعات ژنتیک،گفت: سازمان پزشکی قانونی به دنبال تدوین کارت ژنتیکی برای تمامی مردم است.
شناسایی بیماری زندانیان با استفاده از بانک اطلاعات ژنتیک/ پزشکی قانونی کارت ژنتیک طراحی می کند نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس با تاکید بر شناسایی بیماری های زندانیان بااستفاده از بانک اطلاعات ژنتیک،گفت: سازمان پزشکی قانونی به دنبال تدوین کارت ژنتیکی برای تمامی مردم است. https://cdn.icana.ir/d/019/201604108298738652.jpg شناسایی,بیماری,زندانیان,با,استفاده,از,بانک,اطلاعات,ژنتیک/,پزشکی,قانونی,کارت,ژنتیک,طراحی,می,کند Icana

فرهاد تجری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص خبر تشکیل بانک اطلاعات ژنتیک زندانیان از سوی رییس سازمان زندان ها،گفت: درحال حاضر برای زندانیان تعیین گروه خونی و موارد دیگر به صورت جزیی انجام می شود، اما شناسنامه ژنتیکی برای فرد زندانی درجهت شناسنایی و هویت فرد و آشنایی با بیماری های خطرناک وجود نداشته است؛ بنابراین تشکیل بانک اطلاعات ژنتیک زندانیان تاثیرمهمی در رفع برخی مشکلات در زندان ها دارد.

نماینده مردم قصر شیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه با استفاده از بانک اطلاعات ژنتیک می توان به سابقه بالینی فرد متهم و مجرم دست پیدا کرد، افزود: مواردی پیش آمده است که فرد دیگری به عنوان جایگزین فرد مجرم به زندان مراجعه کرده است،البته برای این موضوع مشکل را می توان با اثرانگشت رفع کرد؛ اما احزار هویت و شناسایی سابقه بیماری های خطرناک با ایجاد بانک اطلاعات ژنتیک میسر است.

وی با تاکید براینکه بانک اطلاعات ژنتیک دربیوگرافی فرد زندانی از جهت بهداشتی و درمانی قابل اهمیت است، تصریح کرد: به طورحتم ایجاد این بانک هزینه بر نبوده و منافع آن تا حدی بسیار است که از هزینه های آن به روشنی می توان چشم پوشی کرد، البته در حال حاضر کارت ژنتیک برای تمامی شهروندان درسازمان پزشکی قانونی درمسیرتدوین قرار دارد؛ به طوری که سازمان پزشکی قانونی  قرار است که کارت ژنتیکی برای تمامی مردم ایجاد کند، بنابراین این موضوع یک ضرورتی است که در سازمان زندان ها در محل نگهداری زندانیان و تقسیم بندی آنها تاثیرمهمی دارد.

نایب رییس کمیسیون اصل نود مجلس، با بیان اینکه بانک اطلاعات ژنتیک در حوزه تخفیف مجازات، اعطای مرخصی و نوع کمک به زندانیان نیز نقش مهمی دارد،گفت: همچنین با استفاده از بانک اطلاعات ژنتیک می توان زندانیان را در بدو ورود به زندان باراهنمایی های درست به مکان مورد نظر برای نگهداری هدایت کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان زندان ها از راه اندازی  بانک اطلاعات ژنتیک زندانیان خبرداد و گفت:  فعالیت این بانک در 5 استان آغاز شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet