انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/23 14:23:37
سرویس سیاسی
نجفی خوشرودی تشریح کرد:

از حمایت تا اصلاح و ابقای وزرای پیشنهادی / جلسات فشرده فراکسیون امید درباره وزرای پیشنهادی

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:محمدجواد آذری جهرمی جوان ترین عضو کابینه پیشنهادی برای وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات را باید پدیده کابینه دوازدهم نامید.
از حمایت تا اصلاح و ابقای وزرای پیشنهادی / جلسات فشرده فراکسیون امید درباره وزرای پیشنهادی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:محمدجواد آذری جهرمی جوان ترین عضو کابینه پیشنهادی برای وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات را باید پدیده کابینه دوازدهم نامید. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg از,حمایت,تا,اصلاح,و,ابقای,وزرای,پیشنهادی,,/,,جلسات,فشرده,فراکسیون,امید,درباره,وزرای,پیشنهادی Icana

علی نجفی خوشرودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت:  روند بررسی و ارزیابی عملکرد وزرای پیشنهادی در نشستهای مختلف کمیسیون های تخصصی و فراکسیونهای مجلس شورای اسلامی و همچنین مجامع نمایندگان استانها، ادامه دارد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد دیدگاه نمایندگان نسبت به کابینه پیشنهادی، عمدتا بر محور حمایت و در برخی موارد اصلاح ( رویه ها و ساختارها و عملکردها ) و ابقای وزرای پیشنهادی استوار است.

وی در ادامه افزود:  تقویت روابط با همسایگان، تقویت دیپلماسی اقتصادی با ایجاد ساختار لازم و مدیریت تنش با آمریکا، از اهم برنامه های دکتر ظریف در وزارت امور خارجه می باشد.

پدیده کابینه دوازدهم

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت:  پدیده کابینه پیشنهادی، آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است. او جوان ترین وزیر پیشنهادی است.

وی تصریح کرد: در نشست فراکسیون امید، آذری جهرمی را فردی مسلط به حوزه فعالیت مربوطه، صریح و شفاف و مصمم در پیشبرد اهداف و برنامه ها یافتم.

لزوم توجه به نیازهای وزارت آموزش و پرورش

این نماینده مجلس دهم گفت:  مسائل و مشکلات آموزش و پرورش فرابخشی است که حل آن مستلزم اراده همه بخش های نظام است.

وی تصریح کرد: نکته حائز اهمیت اینجاست که نوآوری و ابتکار در اقتصاد آموزش و پرورش و استفاده موثر از املاک و اموال مورد توجه قرار گیرد مضافا این که مطالبات صنفی فرهنگیان نباید به مسایل امنیتی تبدیل شود.

نجفی خوشرودی گفت: کادرسازی و توجه به جوانان در آموزش و پرورش حائز اهمیت است. توجه ویژه به دانشگاه فرهنگیان و تعادل میان نیروهای ورودی و خروجی از بدنه آموزش و پرورش حائز اهمیت است.

وی بیان داشت: خوشبختانه  وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش، از سوابق طولانی در این وزراتخانه برخوردار است.

نیاز اصلاح و ساماندهی وزارت کشور و وزارت جهادکشاورزی

نماینده بابل در مجلس گفت:  معضل پسماند در مازندران، مخاطرات جدی برای محیط زیست مردم ایجاد کرده است و باید نگاه متمرکز برای مقابله با این بحران داشت. پیشنهاد ما این است که تشکیل سازمان ملی مبارزه و کنترل پسماند، در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به حضور رحمانی فضلی در نشست فراکسیون امید گفت: در نشست با وزیر پیشنهادی کشور از ایشان پرسیدم که چه برنامه جدی برای هماهنگی اقدامات در مقابله با تهدیداتی همچون فساد، آسیب های اجتماعی و ناکارامدی دستگاههای اداری دارد؟

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت کشور باید دستور کار ویژه ای را برای تدوین یا به روز کردن برنامه توسعه استانها تعریف و به اجرا در آورد.

وی خاطرنشان کرد: وزارت کشور باید در ارایه لایحه جامع انتخابات به مجلس تسریع نماید. باید دید که آیا برگزاری انتخابات مجلس به صورت حزبی یا استانی در این لایحه پیش بینی می شود یا خیر.

این نماینده مجلس دهم گفت:  وزارت جهاد کشاورزی باید با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت، در راستای حمایت از کشاورزان و باغداران، چرخه تولید و توزیع محصولات کشاورزی و باغی را اصلاح و ساماندهی کند.

وی در انتها گفت: فراکسیون امید که در قالب کمیته های مختلف، ارزیابی برنامه ها و عملکرد وزرای پیشنهادی را در دستور کار کار دارد، طی روزهای آتی نظرات خود را جمع بندی خواهد کرد./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet