شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/25 14:33:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

حیاتی: فضای سیاسی کشور را بگونه‌ای هدایت کنیم که انتخابات زمینه‌ساز وحدت شود

محمدعلی حیاتی، اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی از فعالان عرصه سیاست با هر مرام و نشانه‌ای خواست فضای سیاسی کشور را بگونه‌ای هدایت کنند که انتخابات بتواند زمینه‌ساز نشاط و پیشرفت جامعه و عامل وحدت و انسجام امت اسلامی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم لامرد و مهر به این شرح است:

با سلام و عرض ادب به پیشگاه مقدس ولیعصر (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) و سلام و درود به روح پرفتوح حضرت امام (رحمه‌الله علیه) و ارواح طیبه شهداء و عرض ادب و سلام به محضر ولی امر مسلمین جهان رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی.

هفته نیروی انتظامی که درواقع فرصتی مغتنم برای تجلیل و تقدیر از تلاشهای خالصانه و ارج نهادن به فعالیتهای بی‌شائبه نیروهای سخت‌کوش انتظامی است را گرامی داشته و به همه این عزیزان و نیروهای جان‌برکف انتظامی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.

هرچند بیانات خردمندانه رهبر فرزانه انقلاب در آغاز سال جاری و تبیین راهبرد اتحاد ملی و انسجام اسلامی موجبات یکپارچگی و همدلی بیشتر ملت شریف ایران اسلامی در داخل و پیوستگی و بهم‌فشردگی امت اسلامی را در فراسوی مرزها فراهم ساخت و از این رهگذر صفوف ملت‌های مسلمان را در برابر زورگوییها، هتاکیها و اهانت‌های مستکبرین به اعتقادات و باورهای دینی‌شان، بهم فشرده‌تر و مستحکم‌تر ساخت، اما از یکسو استکبار جهانی با هدف کمرنگ کردن این راهبرد بنیادی از حربه فرسوده و با ترفندهای کهنه و همیشگی خود سعی در ایجاد اختلاف و تفرقه بین امت اسلامی با استفاده از انگیزه‌های قومی و مذهبی کرده و از سوی دیگر برخی از جریانات سیاسی داخلی و ایادی وابسته به آن با کوبیدن در طبل نفاق و تفرقه با سیاه‌نمایی کارنامه درخشان دولت‌ عدالت‌گستر نهم و مجلس اصولگرای هفتم سعی در ناکار جلوه‌دادن جریان ارزشی و کارآمد اصولگرایی داشته و با دست‌مایه قراردادن انتخابات مجلس هشتم تلاش دارند با تمسک به شایعه و جوسازی‌های ناروا و کوچک‌ جلوه‌دادن کارهای بزرگ و بنیادی که در این دوران حضور اصولگرایی شکل گرفته، خمیر مسموم تبلیغاتی خود را در تنور انتخابات بچسبانند، شاید از این رهگذر به نان و نوایی برسند. هیهات که ملت مسلمان ایران (با پیروی) از فرمایشات خردمندان ولی امر خود و تمسک به ارزشهای والای دینی و انقلابی، مسیر درست و عقلانی خود را یافته و بی‌تردید آزمونی را که با بهای سنگینی آزموده است، دوباره نخواهد آزمود.

در حالیکه انتخابات مجلس هشتم کلید خورده است و بسیاری از جریانات و گروه‌های سیاسی برای پیشی‌گرفتن از رقبای خود خیز برداشته‌اند، یکبار دیگر رهبر فرزانه انقلاب در دیدار با مسؤولین و اقشار مختلف در هفته‌های اخیر احزاب، گروه‌ها و جریانات سیاسی را از هرگونه اقدامی که به وحدت ملی و انسجام اسلامی خدشه وارد می‌سازد، برحذر داشته‌اند. فلذا فعالان عرصه سیاست با هر مرام و نشانه‌ای باید وظیفه ملی و دینی خود بدانند که فضای سیاسی کشور را بگونه‌ای هدایت کنند که انتخابات بتواند زمینه‌ساز نشاط و پیشرفت جامعه و عامل وحدت و انسجام امت اسلامی شود. باشد که با نصب‌العین قرار دادن این بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و با دل سپردن به ارزشهای والای انقلاب، بار دیگر چشم فتنه را کور کرده و با ایجاد فضای سالم برای انتخابی آگاهانه و هوشمند، یأس و ناامیدی را به اردوگاه دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم برگردانیم.

سخنی با ریاست معزز قوه قضاییه

حضرت آیت‌الله شاهرودی! بی تردید خاطر حضرتعالی در جریان رویدادی که در هفته‌های اخیر در ارتباط با ساخت برج مسکونی ـ تجاری در قصرالدشت شیراز صورت گرفت، مستحضر است. حرکتی که عده‌ای با ضابطه‌شکنی و بی‌حرمتی به ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی تحت عنوان نام حضرتعالی و جناب آقای دکتر حدادعادل ریاست محترم مجلس شورای اسلامی برای مطامع و منافع سنگین 250 میلیارد تومانی خود که از بودجه 3 سال شهرداری شیراز بیشتر است، دست به هر کاری می‌زنند و به هیچ قانون و ضابطه‌ای هم پایبند نمی‌باشند. تعجب بیشتر آن است که در برابر این حرکت غیرقانونی، نماینده محترم ولی فقیه در استان، کلیه نمایندگان محترم مردم شریف فارس در مجلس شورای اسلامی، استاندار محترم فارس، کلیه شهرداران شیراز و بخشی از شورای اسلامی شهر شیراز، دانشجویان، هیأت‌های مذهبی نیز بارها مراتب اعتراض خود را بصورت‌های گوناگون اعلام داشته‌اند لکن تاکنون هیچ اقدام مؤثری در جهت جلوگیری از تضییع حقوق مردم صورت نپذیرفته است.

حضرت آیت‌الله شاهرودی! امروز چشم همه مؤمنین و معتمدین و مسؤولین استان به تصمیم قاطع حضرتعالی است که با صدور دستور صریح و سریع خود به این قائله تلخ و ناخوشایند و این مصداق بزرگ فساد اقتصادی خاتمه دهید.

اما نکاتی در رابطه حوزه انتخابیه‌ام

گرچه دیرزمانی از سفر پربار ریاست محترم جمهوری و هیأت محترم دولت نهم به استان فارس و به تبع آن شهرستانهای لامرد و مهر نمی‌گذرد و هرچند در این سفر پربرکت ده‌ها طرح و پروژه بزرگ اساسی برای پیشرفت و توسعه منطقه به تصویب هیأت محترم وزیران رسیده و مطالعات برخی از آنها آغاز گردیده است اما چون تاکنون بسیاری از این پروژه‌ها به مرحله عمل و اتمام نرسیده است، طبیعتاً مردم نگران و همواره پیگیر و چشم‌انتظار تحقق عملی مصوبات هیأت محترم وزیران می‌باشند. در این رابطه و در ارتباط با کمبودها و کاستی‌های حوزه انتخابیه‌ام نکاتی معروض داشته و انتظار دارد ریاست محترم جمهور و وزیران محترم مرتبط با بذل عنایت ویژه نسبت به انجام و یا پیش‌بینی اعتبارات لازم در بودجه سال 87 اقدام لازم مبذول فرمایند.

1 ـ پیش‌بینی اعتبارات لازم برای اجرای عملیات راه اصلی مهر ـ گله‌دار ـ دارالمیزان به منظور اتصال این محور ارتباطی به جاده فیروزآباد ـ جم ـ عسلویه و همچنین تبدیل محور کنونی لامرد ـ خنج ـ قیر و تازین و نیز محور فیروزآباد ـ قیر ـ خنج ـ ... ‌ـ مهر به راه اصلی و انجام مطالعات راه‌آهن لار ـ لامرد ـ عسلویه و پیش‌بینی اعتبارات لازم به منظور اجرایی‌شدن این طرح در سال 87 و نیز پیش‌بینی اعتبارات لازم برای انجام طرح توسعه و تجهیز فرودگاه بین‌المللی لامرد؛

2 ـ تسریع در احداث بازارچه مرزی در شهرستان لامرد با توجه به تأکید مؤکد ریاست محترم جمهوری و مطالعات امکان‌سنجی و همچنین پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز جهت احداث ساختمان گمرک در شهرستان لامرد در بودجه 87؛

3 ـ تسریع در گازرسانی به شهرهای گله‌دار و وراوی در شهرستان مهر و اشکنان و علی‌مردشت و اهن در شهرستان لامرد با توجه به مطالعات انجام شده؛

4 ـ ضمن تقدیر و تشکر از شرکت ملی گاز بخاطر اتمام عملیات لوله‌کشی گاز در شهرهای لامرد و مهر متأسفانه با گذشت قریب به یکسال از آغاز عملیات گازرسانی به دو شهر مذکور هنوز نسبت به نصب علمک و واگذاری انشعاب به مشترکین اقدام جدی صورت نپذیرفته که این موجب دلسردی مردم و بی‌اعتمادی آنان به مسؤولین گردیده است. استدعا دارد سرپرست محترم وزارت نفت دستور فرمایند باتوجه به نزدیک شدن فصل زمستان هرچه سریعتر نسبت به علمک‌گذاری  و واگذاری انشعاب به مردم اقدام جدی بعمل آورند؛

5 ـ گرچه وزارت نیرو بویژه با عنایت ویژه وزیر محترم برای تأمین برق در حوزه انتخابیه اینجانب سرمایه‌گذاری بالایی صورت داده‌اند، اما علی‌رغم این اقدام قابل تقدیر و سپاس از آن وزارتخانه، مردم و صبور شهیدپرور شهرستانهای لامرد و مهر به دلیل افت ولتاژ و نوسانات شدید و پی‌درپی برق، تابستانی بسیار سخت و طاقت‌فرسا در گرمای بعضاً بالای 50 درجه را سپری کردند. از وزیر محترم استدعا دارد دستور فرمایند نسبت به انجام توافقاتی که در کمیسیون انرژی مجلس برای رفع این مشکل بعمل آمده است اقدام عاجل معمول فرمایند.

6 ـ علی‌رغم وعده‌های ریاست محترم جمهوری در سفر استانی خود به مردم شریف منطقه در خصوص احتساب تعرفه گرمسیری درجه یک در ماه‌های گرم تابستان، متأسفانه تعرفه برق در دو شهرستان لامرد و مهر که بدلیل همجواری با استان‌های بوشهر و هرمزگان دارای آب و هوای مشابه آنها هستند، هنوز همانند سابق عمل می‌شود که از ریاست محترم جمهور استدعا دارد دستور فرمایند نسبت به وضع تعرفه گرمسیری درجه یک در طول شش ماه گرمای طاقت‌فرسا در دو شهرستان لامرد و مهر اقدام عاجل مبذول فرمایند.

آب شرب بخش علامت‌دشت و دهستان چاورز در بخش مرکزی شهرستان لامرد از جمله خواسته‌های جدی و اصلی مردم در سفر ریاست محترم جمهور بود که خوشبختانه با عنایت ویژه دولت محترم این درخواست به تصویب هیأت دولت رسید، اما انتظار دارد اعتبار لازم جهت انجام عملیات آبرسانی به این منطقه با توجه به مطالعات انجام شده آن پیش‌بینی شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet