هدر موبایل
1396/05/27 13:07:28
سرویس سیاسی
صفری تشریح کرد:

تشریح موقعیت مناسب مرز خسروی برای تردد به عتبات عالیات / عراق برای تردد زائران امنیت لازم را برقرار کند

نماینده کرمانشاه گفت: عراق برای بازگشایی و تردد زائران از این مرز باید امنیت لازم را برقرار کند.
تشریح موقعیت مناسب مرز خسروی برای تردد به عتبات عالیات / عراق برای تردد زائران امنیت لازم را برقرار کند نماینده کرمانشاه گفت: عراق برای بازگشایی و تردد زائران از این مرز باید امنیت لازم را برقرار کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607106176458923.jpg تشریح,موقعیت,مناسب,مرز,خسروی,برای,تردد,به,عتبات,عالیات,/,عراق,برای,تردد,زائران,امنیت,لازم,را,برقرار,کند Icana

احمد صفری در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت "پیرامون امضاء تفاهم همکاری بین وزاری کشور ایران و عراق برای سهولت تردد زائرین اربعین حسینی"، ‌اظهار داشت: بدون شک یکی از بهترین مرزهای کشور برای تردد زائران به عتبات عالیات به شرطی که تهدیدی از آن سوی مرز نسبت به زوار صورت نگیرد، مرز خسروی در استان کرمانشاه است.

وی با اشاره به سفر وزیر کشور عراق به تهران و دیدار با رحمانی فضلی و تبادل نظر و گفتگو در خصوص مسائل اربعین حسینی، بیان داشت: مطمئنا در این دیدارها در خصوص برقراری امنیت زائران اربعین حسینی برنامه ریزی شده و مسائل مورد نظر در توافق نامه به امضاء رسیده مطرح شده است که امیدواریم همچون سالهای اخیر مراسم اربعین حسینی با شکوه و عظمت فراوان و در امنیت کامل برگزار شود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به امکانات و شرایط استان کرمانشاه برای تردد زائران عتبات عالیات، تصریح کرد: هیچ مشکلی از لحاظ پذیرش مسافر ، هتل، خدمات مسافری، جاده ها و امکانات و تجهیزات لازم در مرز خسروی وجود ندارد، چرا که این مرز یکی از پایانه های مناسب و بین المللی در کشور و کوتاهترین مسیر برای زائران عتبات عالیات است.

وی با تاکید بر اینکه بازگشایی مرز خسروی و تردد زائران مطمئنا کمک فراوانی به مردم در سفر به کربلا و نجف خواهد کرد و همچنین باعث رونق اقتصادی برای مردم مرز نشین خواهد بود، گفت: البته طرف عراقی باید تضمین و تعهد بدهد که در خصوص امنیت زائران اربعین حسینی از مرز خسروی تمهیدات لازم را اتخاذ کرده و هیچ مشکلی برای مردم بوجود نخواهد آمد ، چرا که جان مردم و زائران ایرانی برای ما از هر امری واحب تر می باشد.

نماینده کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در پایان ، تصریح کرد: تردد از مرز خسروی از جانب ایران مشکلی از قبل نداشت، ولی به دلیل برخی مسائل امنیتی در آن سوی مرزهای عراق طی چند سال گذشته این مرز بسته شده بود تا شرایط برای تردد مهیا شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet