هدر موبایل
1396/05/27 11:09:11
سرویس سیاسی
سلیمانی مطرح کرد:

هماهنگی کامل تهران و بغداد برای انجام مراسم اربعین حسینی

نماینده کنگاور در مجلس گفت: بازگشایی مرز خسروی و برقراری امنیت کامل از سوی عراق در آن سوی مرز مطمئنا می تواند شرایط بهتری را برای زائران عتبات عالیات فراهم آورد.
هماهنگی کامل تهران و بغداد برای انجام مراسم اربعین حسینی نماینده کنگاور در مجلس گفت: بازگشایی مرز خسروی و برقراری امنیت کامل از سوی عراق در آن سوی مرز مطمئنا می تواند شرایط بهتری را برای زائران عتبات عالیات فراهم آورد. https://cdn.icana.ir/d/019/201701104628837034.jpg هماهنگی,کامل,تهران,و,بغداد,برای,انجام,مراسم,اربعین,حسینی Icana

حسن سلیمانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت "پیرامون امضاء تفاهم همکاری بین وزاری کشور ایران و عراق برای سهولت تردد زائرین اربعین حسینی"، اظها کرد: با توجه به سابقه بسیار بالای که استان کرمانشاه و مرز خسروی در تردد و اعزام زائران عتبات عالیات دارد، هماهنگی های طی سفر وزیر کشور عراق به تهران برای برگزاری باشکوه تر مراسم اربعین حسینی و امضاء تفاهم نامه صورت گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه مرز کرمانشاه و خسروی بدون شک یکی از مناسب ترین مسیرها برای سفر به عتبات عالیات می باشد، گفت: در چند سال تلاش های برای بازگشایی مسیر قصر شیرینو مرز خسروی برای زائران فراهم شده و هیچ مشکلی از جانب جمهوری اسلامی ایران برای تردد وجود ندارد.

عضو کمیسبون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بازگشایی مرز خسروی را خواسته و تاکید مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در سفر رئیس جمهوری به استان بوده است، افزود: تمام شرایط و زیر ساخت ها برای تردد زائران به عتبات عالیات  و خدمت و زوار حسینی در استان فراهم است.

نماینده کنگاور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در مرز جمهوری اسلامی هیچ مشکل امنیتی برای تردد زائران وجود ندارد، تصریح کرد: دلیل بسته بودن چند ساله مرز خسروی طی سالهای اخیر برخی نا امنی ها در خاک عراق بود که برای حفظ جان مردم و جلوگیری از هر گونه مسئله ای این مرز بسته شده بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet