حلول ماه ربیع الاول
1388/04/18 23:34:00
سرویس فرهنگی

پیام تسلیت حدادعادل به مناسبت درگذشت مهدی آذریزدی

**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و رییس فرهگستان زبان و ادب فارسی در پیامی درگذشت "مهدی آذریزدی" نویسنده کتاب های کودکان و نوجوانان را تسلیت گفت.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در پیام تسلیت "غلامعلی حداد عادل" آمده است:

"مهدی آذریزدی" نویسنده ارجمندی که دهها سال با آثار خویش کودکان و نوجوانان ما را با مفاهیم و متون اصیل فرهنگ و ادب ایران اسلامی آشنا می کرد ،درگذشت.

کمیسیون فرهنگی مجلس این ضایعه را به عموم اهل دانش و فرهنگ و همه بچه های خوب دیروز و امروز که خوانندگان قصه های خوب این نویسنده خوب بودند ، تسلیت می گوید.

"مهدی آذریزدی" که 87 سال از زندگی وی می‌گذشت روز سه‌شنبه 26 خرداد، به دلیل عمل جراحی بر روی پای چپ وی در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شد و از روز جمعه، 29 خرداد به علت عفونت ریوی در بخش مراقبت‌های ویژه به سر می‌برد.

غلامعلی حداد عادل روز دوشنبه 8 تیرماه درحالی که "علی افراشته" رییس سازمان اداری مجلس وی را همراهی می‌کرد، از این نویسنده کتاب‌های کودکان و نوجوانان در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) بیمارستان آتیه تهران، عیادت کرد.

مهدی آذریزدی در سال 1300 به دنیا آمده و از سال 1320 به طورر جدی به کار نویسندگی پرداخت و  تا امروز بالغ بر40 عنوان کتاب از او انتشار یافته است.

مجموعه کتاب‌های "قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب"، "قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن"، "شعر قند و عسل"، قصه‌‌های پیامبران، "مثنوی بچه خوب"، مجموعه قصه‌های ساده و تصحیح مثنوی مولوی (برای بزرگسالان) از جمله کتاب‌های این نویسنده می‌باشد که تاکنون بارها به چاپ رسیده و برخی از آنان به زبان‌های عربی، انگلیسی و فرانسه ترجمه شده است.

مهدی آذریزدی هم‌چنین به دلیل بازنویسی قصه‌های قرآن برای کودکان در سال 1378 به عنوان "خادم‌القرآن" شناخته شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet