پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1396/05/25 09:23:54
سرویس استان ها
کاظم زاده:

تکمیل جاده پلدختر به دره شهر لرستان را به ایلام وصل می کند/ خسارات جبران ناپذیر عدم ساماندهی پایین دست سد سیمره

نماینده مردم دهلران،دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی بر تکمیل جاده پل دختر- دره شهر- آبدانان- دهلران به عنوان یکی از مهم ترین مطالبات مردم منطقه تاکید کرد.
تکمیل جاده پلدختر به دره شهر لرستان را به ایلام وصل می کند/ خسارات جبران ناپذیر عدم ساماندهی پایین دست سد سیمره نماینده مردم دهلران،دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی بر تکمیل جاده پل دختر- دره شهر- آبدانان- دهلران به عنوان یکی از مهم ترین مطالبات مردم منطقه تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109049480217.jpg تکمیل,جاده,پلدختر,به,دره,شهر,لرستان,را,به,ایلام,وصل,می,کند/,خسارات,جبران,ناپذیر,عدم,ساماندهی,پایین,دست,سد,سیمره Icana

شادمهر کاظم زاده درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت تکمیل جاده پل دختر به دره شهر گفت: این جاده که استان لرستان و ایلام را به یکدیگر متصل می کند،در طول 20 کیلومتر مشخصات راه روستایی ندارد و با اینکه عنوان راه اصلی دارد، در طول نزدیک به نیم قرن،تغییر چندانی نکرده است.

نماینده مردم دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره در مجلس شورای اسلامی افزود: پل تاریخی سیمره با قدمت بیش از یک هزار ساله خود نشان دهنده اهمیت این راه از قدیم الایام بوده و از نزدیک ترین راه های دسترسی به غرب کشور ، مرکز عراق و عتبات عالیات است.

محور پل دختر- دره شهر- آبدانان- دهلران یکی از مهم ترین مطالبات مردمی منطقه است

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون هم محور پل دختر- دره شهر- آبدانان- دهلران یکی از مهم ترین مطالبات مردمی منطقه است و تونل کبیرکوه به طول 5 کیلومتر در این مسیر قرار دارد که سه کیلومتر آن به اتمام رسیده است.

عضوهیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد:با توجه به نقش بین المللی این مسیر ضرورت تسریع در اجرای پروژه ،از مهم ترین درخواست ها و مطالبات مردم بوده است؛چراکه این مسیر،نقش مهمی در تکمیل زیرساخت های منطقه و اقتصاد منطقه دارد.

عضومجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس تاکید کرد: عدم ساماندهی پایین دست سد سیمره خسارات جبران ناپذیری به مردم شهرستان دره شهر وارد کرده و وزارت نیرو تاکنون در این خصوص اقدامی انجام نداده است.

گفتنی است؛ سد سیمره در مسیر رودخانه سیمره و در شهرستان بدره استان ایلام قرار دارد. این سد از نوع بتنی دو قوسی است و توانایی تولید انرژی به میزان سالانه ۶۷۳ گیگاوات ساعت را دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet