خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/20 08:26:00
سرویس بین الملل

آلیا خواستار نامگذاری روز شهادت شربینی به نام روز دفاع از عدالت و آزادی شد

**رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی خواستار نام‌گذاری روز شهادت "مروه شربینی"، به نام روز دفاع از عدالت و آزادی شد.

"فاطمه آلیا" با صدور بیانیه‌ای از "محمود احمدی‌نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران و رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی خواست 10 تیر (اول ژوئیه)‌ روز شهادت مروه شربینی، به نام روز دفاع از عدالت و آزادی نامگذاری شود.   

در بیانیه این نماینده مجلس همچنین از احمدی‌نژاد خواسته شده این پیشنهاد، به سازمان کنفرانس اسلامی و مراجع ذیربط بین المللی نیز منعکس شود.

فاطمه آلیا در بیانیه خود با انتقاد از برخورد دوگانه غرب با مساله حقوق بشر آورده است: فاجعه دلخراشی که در دادگاه درسدن آلمان به وقوع پیوست طومار کنوانسیونهای به اصطلاح دفاع از حقوق بشر و دفاع از حقوق زن و دفاع از حقوق کودک را در هم پیچید و به زباله دان تاریخ روانه ساخت.

آلیا در این بیانیه افزوده است: سکوت مرگبار دولتمردان غربی و خفقان رسانه‌های مزدور آنها در روز مرگ عدالت در غرب سوال برانگیز است. محاکم قضایی آلمان و اتحادیه اروپا اگر سکوت کنند مباشر در قتل و محکوم وجدان بشری هستند.

رییس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرده است: به عنوان یک زن، اهانت شهروند آلمانی و دادگاه آلمانی و دولتمردان در خفقان آلمانی را توهین به خود و به همه زنان آزاداندیش می‌دانم.

وی در ادامه تاکید کرد: اگرچه به یک زن مسلمان و محجبه مصری حمله شده اما شکایت شهیده عزیز خانم شربینی شکایت همه زنان اندیشمند دنیا به دادگاههای صالحه جهان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet