شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/07/25 15:28:00
سرویس سیاسی

حسن کامران از نهایی شدن گزارش هیات تحقیق و تفحص از قوه قضاییه خبر داد

رئیس هیات تحقیق و تفحص از قوه قضاییه در ارتباط با شایعاتی مبنی بر دستگیری وی توسط قوه قضاییه گفت: شایعاتی که پیرامون تحقیق و تفحص از قوه قضاییه گاه بیگاه انتشار پیدا می کند از سوی کسانی است که از نتیجه تحقیق و تفحص وحشت دارند.

حسن کامران در جمع خبرنگاران پارلمانی افزود: در یک مقطعی شایعه کردند که گزارش تحقیق و تفحص خارج از مسایل رسمی رفته است، با توجه به اینکه ما هنوز گزارش تحقیق و تفحص را نهایی نکرده ایم و به خصوص تعاملی که بین هیات و کمیسیون قضایی و دستگاه قضایی ایجاد شده است و یک تیمی هم با تفاهم ما (هیات) و کمیسیون برای نهایی کردن گزارش هیات تحقیق و تفحص از قوه قضاییه تشکیل شده است.

نماینده اصفهان تصریح کرد: وقتی گزارش نهایی نشده است اصولا هر نوع مبحثی که بیرون باشد ربطی به گزارش تحقیق و تفحص ندارد، پس نتیجه می گیریم که برخی هم از این ناهماهنگی ها ناراحت هستند که شایعه ایجاد می کنند.

وی افزود: برخی که از نتیجه گزارش تحقیق و تفحص ضرر می بینند می خواهند که بار فشار را بر روی خود کم کنند و آب را گل آلود کرده و ماهی بگیرند.

عضو کمیسیون قضایی افزود: در صورتی که ما تحقیق و تفحص را طوری مدیریت کرده ایم که هم به تکلیف قانونی خود عمل کنیم و هم تعامل را حفظ کنیم.

وی ضمن بیان این مطلب که تفحص مچ گیری نیست، گفت: تفحص به معنای کمک است، تفحص به معنای تخریب نیست. گزارش ما خدمت به قوه قضاییه است.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از قوه قضاییه گفت: بنده از دستگاه اطلاعاتی کشور می خواهم که آنهایی را که گاه و بیگاه شایعه درست می کنند حتما با این شایعات برخورد کنند و دستگاه اطلاعاتی ما این عوامل را شناسایی و برخورد کند. چون این عوامل دو منظور دارند: یکی اینکه از نتیجه تحقیق و تفحص هراس دارند و دیگر اینکه از هماهنگی های موجود بین ما (هیات تحقیق و تفحص) و کمیسیون قضایی و  دستگاه قضایی نگرانند.

وی افزود: خبرنگاران و جراید منتظر شایعات بعدی باشند. ممکن است بگویند آقای کامران مرد در صورتی که زنده ام، یا بگویند آقای کامران فرار کرده است. هر چه بگویند می بینیمش، پس دروغ های شاخدار و شاخ و برگ دار هم ممکن است که گفته شود.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص از قوه قضاییه گفت: اعضای هیات ما با متانت و با صبر و حوصله و با آرامش و تعامل کارشان را نهایی می کنند و زیربار هیچ شایعه ای هم نمی روند. افراد هم عاقل هستند که به این شایعات توجهی نکنند امیدوار هستیم که گزارش نهایی در مجلس خوانده شود.

حسن کامران افزود: گزارش نهایی را هنوز ارائه نکرده ایم و طبق قانون آن گزارش نهایی ملاک است.

گزارش تحقیق و تفحص از قوه قضاییه در حال تنظیم است و مراحل نهایی خود را طی می کند، حتی دو الی سه نفر با تفاهم کمیسیون قضایی انتخاب کرده ایم که در حال نهایی کردن گزارش است. انشاالله این گزارش به اطلاع ملت ایران می رسد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet