هدر موبایل
1396/05/28 18:25:34
سرویس صحن
گودرزی در تذکری آیین‌نامه‌‎ای:

برنامه وزرا اشاره‌ای به سهم وزراتخانه متبوع آنها از تحقق برنامه‌های بالادستی ندارد

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه‌ای خواستار مشخص شدن سهم هریک از وزارتخانه‌ها در خصوص پیشبرد اهداف اسناد بالادستی در برنامه‌های ارائه شده از سوی وزرا شد.
برنامه وزرا اشاره‌ای به سهم وزراتخانه متبوع آنها از تحقق برنامه‌های بالادستی ندارد نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در تذکری آیین نامه‌ای خواستار مشخص شدن سهم هریک از وزارتخانه‌ها در خصوص پیشبرد اهداف اسناد بالادستی در برنامه‌های ارائه شده از سوی وزرا شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103964354629.jpg برنامه,وزرا,اشاره‌ای,به,سهم,وزراتخانه,متبوع,آنها,از,تحقق,برنامه‌های,بالادستی,ندارد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، عباس گودرزی  در نشست علنی عصر امروز (شنبه 28 مردادماه) در تذکری آیین‌نامه‌ای با استناد به ماده 206 آیین نامه داخلی، تصریح کرد: همواره در همه دولت‌ها اینچنین بوده که وزرا برنامه‌های خود را ارائه داده‌اند و سخنی از سهم وزراتخانه متبوع خود نسبت به برنامه‌های بالادستی ارائه نکرده‌اند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: برای مثال هیچ یک از وزرا درباره سهم وزارتخانه خود از پیشبرد رشد 8  درصد اقتصادی حرفی نزدند؛ یا با توجه به اینکه قرار است تا پایان سند چشم‌انداز کشور اول منطقه در ابعاد اقتصادی باشیم، درحالی که 8 سال بیشتر تا رسیدن به پایان برنامه نداریم.

وی ادامه داد: در بحث کسب و کار از بیست کشور رتبه 15 را داریم؛ در مصرف انرژی از بیست کشور رتبه 14 را داریم و در صنعت نیز رتبه 15 را داریم.

وی تأکید کرد: در این شرایط وزرای محترم باید اعلام کنند که هر یک از وزارتخانه‌ها در خصوص بهبود شاخص‌های یادشده چه اقداماتی انجام داده‌ و می‌دهند و نسبت وزارتخانه خود را با دیپلماسی خارجی، میزان سهم نسبت به سبک زندگی ایرانی اسلامی و تولید داخل مشخص شود.

گودرزی افزود: تقاضا می‌کنم روند بررسی صلاحیت‌ها به گونه‌ای باشد که مشخص شود پس از 4 سال چه اقداماتی رخ داده است و بدانیم کجای کار قرار داریم.

رییس مجلس در پاسخ به این تذکر آیین نامه‌ای گفت: در قانون برنامه سهم هر یک از دستگاه‌ها برای تحقق شاخصه‌های مورد نظر مشخص است و وزرا نیز موظف به اجرای آن بر اساس قانون هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet