خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1396/05/29 16:56:42
سرویس سیاسی
اختصاصی خانه ملت؛

نگاهی به آراء کابینه های یازدهم و دوازدهم در ایستگاه رای اعتماد بهارستان+جدول

وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی تکلیف وزرای پیشنهادی دولت روحانی را مشخص کردند، به همین جهت نگاهی به آراء کابینه های یازدهم و دوازدهم شده است.
نگاهی به آراء کابینه های یازدهم و دوازدهم در ایستگاه رای اعتماد بهارستان+جدول وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی تکلیف وزرای پیشنهادی دولت روحانی را مشخص کردند، به همین جهت نگاهی به آراء کابینه های یازدهم و دوازدهم شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201708108681730720.jpg نگاهی,به,آراء,کابینه,های,یازدهم,و,دوازدهم,در,ایستگاه,رای,اعتماد,بهارستان+جدول Icana

خبرگزاری خانه ملت، گروه سیاسی، نسترن دقیقی؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی بعد از پنج روز بررسی متوالی صلاحیت و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم در نهایت تنها به یکی از وزرا اعتماد نکردند و به این ترتیب هیات وزیران دولت دوم روحانی شکل گرفت.

حسن روحانی تجربه دریافت رای اعتماد به وزرای خود از مجلس را چهار سال پیش برای اولین بار کسب کرد و به نظر می رسد با شناختی که از فضای قوه مقننه و خواسته های نمایندگان به دست آورده این بار هیات وزیرانی معرفی کرد تا حداقل عدم رای اعتماد را داشته باشند.

چهار سال پیش نمایندگان مجلس نهم شورای اسلامی، با بررسی صلاحیت و رای اعتماد وزرای پیشنهادی دولت اول روحانی، سه وزیر آموزش و پرورش، علوم، تحقیقات و فناوری و ورزش و جوانان را برای حضور در کابینه قبول نکردند. با این حال در دولت دوم روحانی، نمایندگان تنها حبیب الله بیطرف وریز نیرو را از لیست هیات وزیران خارج کردند تا فردی دیگر از سوی روحانی معرفی شود.

از سوی دیگر حسن روحانی برای تصدی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، همچنان فردی را به مجلس شورای اسلامی جهت بررسی صلاحیت و رای اعتماد معرفی نکرده است با این حساب دولت دوازدهم بدون حضور دو وزیر قطار خود را برای حرکت آماده کرده است تا در بازه زمانی کمتر از سه ماه، وزرایی برای علوم و نیرو انتخاب، و برای کسب رای اعتماد به مجلس معرفی کند.

در ادامه این گزارش جدول مقایسه ای از کسب رای اعتماد هیات وزیران 2 دولت روحانی از مجالس نهم و دهم آمده است:

جدول وزرای دولت اول و دوم روحانی 261019448/20/2017 3:51:39 PMhttp://media.icana.ir/Image/2017/08/201708102332074682_Thum.jpg
جدول وزرای دولت اول و دوم روحانی

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet