هدر موبایل
1396/05/30 17:45:22
سرویس دیگر رسانه‌ها
ربیعی:

میان منابع و مصارف صندوق‌های بیمه‌ای تعادل وجود ندارد/ اصلاح این رویکرد بسیار دشوار و سخت است

وزیر کار،‌ تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در کشور از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم به شمار می‌آید این وزارتخانه را مسئول مستقیم ایجاد اشتغال ندانست.
میان منابع و مصارف صندوق‌های بیمه‌ای تعادل وجود ندارد/ اصلاح این رویکرد بسیار دشوار و سخت است وزیر کار،‌ تعاون و رفاه اجتماعی با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در کشور از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم به شمار می‌آید این وزارتخانه را مسئول مستقیم ایجاد اشتغال ندانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201601103924854765.jpg میان,منابع,و,مصارف,صندوق‌های,بیمه‌ای,تعادل,وجود,ندارد/,اصلاح,این,رویکرد,بسیار,دشوار,و,سخت,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نخستین روز حضورش در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از کسب رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی وضع صندوق‌های بیمه‌ای را رضایت بخش ندانست و افزود: درصورتی که با این روند به جلو حرکت کنیم قطعا کشور با بحران عظیم روبرو خواهد شد .

علی ربیعی با بیان اینکه حل مشکل بیکاری در کشور از مهمترین برنامه های دولت دوازدهم به شمار می‌آید این وزارتخانه را مسئول مستقیم ایجاد اشتغال ندانست و گفت: من نقش مطالبه‌گری دولت و هماهنگی و پیگیری از دستگاه ها را بر عهده دارم.

وی از اینکه میان منابع و مصارف صندوق‌ها تعادل وجود ندارد ابراز نگرانی و پیش بینی کرد صندوق ها تا 20 سال آینده همه بودجه کشور را که از محل فروش نفت تامین می‌شود به خود اختصاص خواهند داد.

ربیعی با تاکید براینکه اصلاح این رویکرد بسیار دشوار و سخت است ابراز امیدورای کرد : دولت دوازدهم بتواند صندوق ها را با درنظر گرفتن مطالعات آکچواری صورت گرفته بصورت ساختاری و پارامتریک اصلاح کند.

وی ایجاد امنیت شغلی برای کارگران، بهبود وضع قدرت خرید بازنشستگان، مقابله با فقر آموزشی و آسیب های اجتماعی نوین را که دارای جنبه های روانشناختی است و همچنین امحای فقر مطلق را از مهمترین برنامه هایی برشمرد که در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفته است.

ربیعی همچنین ضمن تشکر از صداوسیما بخاطر انعکاس اقدامات خوب و یا ناقص این وزارتخانه در رسانه ملی طی چهارسال اخیر از اعتماد مجدد رئیس جمهوری به وی برای تصدی پست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قدردانی کرد .

وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در هیچ دوره‌ای، اینگونه مورد نقد قرار نگرفته است از اینکه توانسته از مجلس شورای اسلامی رای اعتماد بگیرد ابراز خرسندی کرد و گفت: همه اینها حکایت از ان دارد که جهت گیری های این وزارتخانه صحیح بوده است .

ربیعی دلیل وجود این همه انتقاد از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی را گستردگی خدمات و بزرگ بودن آن و همچنین محدود بودن منابع دانست و افزود: برهمین اساس این وزارتخانه نمی تواند به همه خواسته ها و نیازها پاسخ مثبت دهد .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ وی با اشاره به اینکه موارد زیادری از زندگی روزمره ایرانیان با ماموریت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سر و کار دارد ابراز امیدواری کرد: این وزارتخانه در دولت دوازدهم بتواند دربرابر مشکلات مردم پاسخگو باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet