حلول ماه ربیع الاول
1396/05/31 09:24:50
سرویس اجتماعی
امینی فرد:

حفاظت مالی از مردم اولویت اصلی در افزایش قیمت دارو/ اصلاح قیمت ها با هماهنگی بیمه انجام شود

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید برحفاظت مالی مردم در اصلاح قیمتگذاری دارو،گفت: کمیسیون قیمتگذاری دارو باید اصلاحات در قیمت ها را با هماهنگی سیستم بیمه ای انجام دهد.
حفاظت مالی از مردم اولویت اصلی در افزایش قیمت دارو/ اصلاح قیمت ها با هماهنگی بیمه انجام شود عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید برحفاظت مالی مردم در اصلاح قیمتگذاری دارو،گفت: کمیسیون قیمتگذاری دارو باید اصلاحات در قیمت ها را با هماهنگی سیستم بیمه ای انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607105105608417.jpg حفاظت,مالی,از,مردم,اولویت,اصلی,در,افزایش,قیمت,دارو/,اصلاح,قیمت,ها,با,هماهنگی,بیمه,انجام,شود Icana

محمدنعیم امینی فرد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، بااشاره به اینکه دارو یک کالای استراتژیک در تمامی کشورهای دنیا است،گفت: دراکثر کشورهای دنیا مسئله قیمتگذاری دنیا تعریفی از قیمت تمام شده و ارایه سوبسید دولت از طریق بیمه ها و روش های دیگر است، بنابراین مانند کالاهای اساسی و استراتژبک دیگر در ارتباط با قیمت دارو باید تمامی جوانب کار سنجیده است.

نماینده مردم ایرانشهر درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مشکلاتی درطی سالیان گذشته درخصوص قیمتگذاری دارو وجود داشت، افزود: در طی سال های گذشته سوبسید و یارانه دارو در قیمت اعمال شد و به طور عام به شکل دارو ارزان در اختیار بازار خارج از سیستم بیمه قرار می گرفت، بنابراین این موضوع سبب می شد که قاچاق دارو از داخل کشور به خارج جریان پیدا کند.

وی تاکید کرد: دولت همچون ادوار گذشته سوبسید دارو را پرداخت می کند، اما قیمت سوسبید تنها از طریق سیستم بیمه قابل پرداخت است ، ضمن اینکه قیمت آزاد دارو شیبی را درجهت قاچاق دارو ایجاد می کند، بنابراین به افراد مجاز باید سوسبید دارو از طریق سیستم بیمه داده شود، ضمن اینکه در اسناد بالادستی مانند سیاست های کلی سلامت پرداخت ها باید از طریق سیستم بیمه ای با سیاستگذاری وزارت بهداشت انجام شود.

امینی فرد با تاکید براینکه تعدادی از شرکت هاب داروساز در حال حاضر زیان ده هستند،گفت: به طور حتم قیمت گذاری دارو به نحوی باید باشد که به جیب مردم در تهیه دارو فشار وارد نشود، یعنی درقیمتگذاری دارو باید به حفاظت مالی مردم نیز توجه کرد، یعنی اگر کمیسیونی با هدف قیمتگذاری دارو در حال تشکیل است؛ باید نه تنها به ملاحظات اقتصادی توجه کرد بلکه باید حفاظت مالی مردم را نیز مد نظر قرار داد، البته ممکن است که بیمه ها اصلاحات در قیمتگذاری دارو را مورد پذیرش قرار ندهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: تعدیل قیمت دربازار دارویی باید با هماهنگی سیستم بیمه انجام شود، بنابراین اگر هماهنگی  های مورد نظر صورت نگیرد، نمی توان حفاظت مالی مردم را مورد توجه قرارداد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet