پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/25 15:55:00
سرویس سیاسی

انتقاد فلاحت پیشه از عدم واکنش مناسب وزارت خارجه در خصوص بی حرمتی به هیات پارلمانی ایران در اجلاس سوئیس

عضو کمیسیون امنیت ملی نسبت به عدم واکنش مناسب وزارت امور خارجه در خصوص بی حرمتی به هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس سوئیس انتقاد کرد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص اجلاس سوئیس و بی حرمتی به هیات پارلمانی مجلس ایران گفت: کوتاهی هایی در وزارت امور خارجه صورت می گیرد که این بی حرمتی ها باعث عرفی شدن این مساله نسبت به هیات های ایرانی می شود.

وی افزود: در سفری که به ژنو انجام شد متاسفانه هیات ایرانی از طریق پاویون وارد نشدند و وقفه ای هم در پذیرش هیات هنگام تحویل پاسپورت ها صورت گرفت.

نماینده اسلام آباد غرب گفت: در خصوص این مساه نکته جالب این است که بعضی از مسئولین سفارت اعتقاد داشتند این برخورد به دلیل تصویب قطعنامه ای است که صادر شده بود و اسامی بعضی از ایرانیان در آن وجود دارد و عده ای دیگر نیز عقیده داشتند که کشور سوئیس جدیدا سخت گیری هایی را در مورد نمایندگان و وزرا و معاونان انجام می دهند. به هر صورت این مساله باعث تاخیر 45 دقیقه ای در فرودگاه گردید.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه گفت: نکته مهمتر این است که سفیر ایران موضوع را به وزیر امور خارجه اطلاع داده و نمایندگان خواستار احضار سفیر سوئیس همزمان با حضور هیات ایرانی در سوئیس بودند که متاسفانه سفیر سوئیس احضار نشد و حتی با وجود تذکر صورت گرفته در مجلس هنوز اقدامی در این راستا صورت نگرفته است و این بی توجهی وزارت امور خارجه باعث عرفی شدن این بی حرمتی ها به هیات ایرانی می شود.

فلاحت پیشه افزود: باید عنوان کرد که متاسفانه بعضی از ضعف ها به تشریفات مجلس شورای اسلامی بر می گردد. اصولا سیستم تشریفات آموزش لازم را در این زمینه ندیده اند و این باعث از بین رفتن شان نمایندگان و هیات های ایرانی در سفرهای خارجی می گردد.

فلاحت پیشه گفت: به نظر می رسد باید مجلس در خصوص شان نمایندگان با جدیت و دقت بیشتری عمل نماید. انتظار ما این بود که مجلس و تشریفات مجلس از وزارت امور خارجه مساله را پیگیری نماید، ولی در عمل این توجه صورت نمی گیرد.

وی گفت: متاسفانه هنگامی که نمایندگان برای ماموریت کاری را برعهده می گیرند عملا تشریفات در این مورد کوتاهی می کند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet