ایام محرم 1398
1396/05/31 14:30:35
سرویس اجتماعی
قربانی:

تدوین سند درمان لازمه تداوم اجرای طرح تحول سلامت/ بدون سند درمان نمیتوان هزینه ها را مدیریت کرد

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان با تاکید براینکه سند درمان به مدیریت منابع دربخش بهداشت کمک می کند،گفت: استراتژی و سند درمان از ملزومات ادامه اجرای طرح تحول است.
تدوین سند درمان لازمه تداوم اجرای طرح تحول سلامت/ بدون سند درمان نمیتوان هزینه ها را مدیریت کرد نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان با تاکید براینکه سند درمان به مدیریت منابع دربخش بهداشت کمک می کند،گفت: استراتژی و سند درمان از ملزومات ادامه اجرای طرح تحول است. https://cdn.icana.ir/d/019/201609104589045903.jpg تدوین,سند,درمان,لازمه,تداوم,اجرای,طرح,تحول,سلامت/,بدون,سند,درمان,نمیتوان,هزینه,ها,را,مدیریت,کرد Icana

محمدحسین قربانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ابلاغ سند درمان کشور تا پایان شهریور با هدف رفع نیازهای درمانی کشور دربخش دولتی و خصوصی،گفت: درحال حاضر به دلیل نبود سیستم کارت الکترونیک سلامت، هزینه های بی حد و اندازه درمان، نبود گایدلاین ها، سیستم ارجاع و پزشک خانواده متاسفانه هزینه های بسیارسنگینی به بخش درمان به ویژه درحوزه بستری تحمیل می شود، بنابراین یکی از عمده مسائلی که طرح تحول را با چالش روبه روکرده، نبود استراتژی درحوزه درمان است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه درمجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه درحال حاضر فرد بیمار برای درمان سرماخوردگی به پزشک فوق تخصص مراجعه می کند، افزود: یا برای یک جراحی و بستری پیش پا افتاده و جزیی به بیمارستان فوق تخصصی مراجعه می شود، این درحالی است که دربسیاری شرایط مسائل و مشکلات درشهرستان ها قابل حل است.

وی با بیان اینکه مدیریت منابع درحوزه درمان از چالش های عمده وزارت بهداشت است، تصریح کرد: با توجه به تجربیات وزیربهداشت درطی 4 سال گذشته تدوین وابلاغ این سند تجربه خوبی خواهد بود، همچنین با توجه به قول و قرارها مبنی برایجاد تحول درطرح تدوین این استراتژی و سند ازملزومات ادامه اجرای طرح و به طورحتم نگاه رییس جمهور و مجلس نیز برهمین رویه خواهد بود.

قربانی با تاکید براینکه با سند درمان می توان مدیریت منابع و مدیریت درمانی بیماران را به نحو بهتری انجام داد،گفت: قطعا این سند از تحمیل هزینه های درمانی بیشتر و اتلاف وقت بیماران در مسیر درمان جلوگیری می کند، همچنین این استراتژی در کاهش ناهنجاری های اجتماعی نیز موثراست؛ بنابراین یکی از حلقه های مفقده طرح تحول نبود سند درمان بوده و امیدواریم این سند هرچه سریعتر تدوین و ابلاغ شود.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان کشور با اشاره به اینکه عمده مشکلات دربخش خصوصی مطالبات ازبیمه ها است، افزود: اما دربخش دولتی نگاه ها تا حدودی متفاوت بوده و میزان ورودی بیماران به بیمارستان های فوق تخصصی بخش دولتی و مطالبات شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی از مشکلات حوزه درمان دربخش دولتی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet