هدر موبایل
1396/06/01 07:50:00
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

تشکیل نظام صنفی معلمی آرزوی دیرینه معلمان/ نظام صنفی سبب کاهش هزینه‌ها و رضایتمندی جامعه فرهنگیان می‌شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تشکیل نظام صنفی معلمی آرزوی دیرینه معلمان است لذا تحقق این امر سبب کاهش هزینه‌ها و رضایتمندی جامعه فرهنگیان می‌شود.
تشکیل نظام صنفی معلمی آرزوی دیرینه معلمان/ نظام صنفی سبب کاهش هزینه‌ها و رضایتمندی جامعه فرهنگیان می‌شود سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تشکیل نظام صنفی معلمی آرزوی دیرینه معلمان است لذا تحقق این امر سبب کاهش هزینه‌ها و رضایتمندی جامعه فرهنگیان می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108060591505.jpg تشکیل,نظام,صنفی,معلمی,آرزوی,دیرینه,معلمان/,نظام,صنفی,سبب,کاهش,هزینه‌ها,و,رضایتمندی,جامعه,فرهنگیان,می‌شود Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص ارائه لایحه نظام صنفی معلمی به هیات دولت از سوی آموزش و پرورش، گفت: باید اذعان کرد که تشکیل نظام صنفی معلمی آرزوی دیرینه معلمان سراسر کشور است؛ هر چند این مهم دیر مطرح شده اما این اقدام قطعا رضایت معلمان را درپی خواهد داشت.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسائلی برای معلمان وجود دارد که برای پیگیری و رفع آنها نیاز به کانال ارتباطی غیر دولتی است، اظهار کرد: به عبارتی دیگر پیگیری مسائل در قالب صنف سبب ساماندهی امور و نظام‌مند شدن این حوزه می‌شود و از اظهارنظر شخصی برخی افراد و نسبت دادن آنها به جامعه معلمان جلوگیری می‌کند؛ بر این اساس می‌توان گفت که مجموعه قانونمند و شناسنامه‌دار صنفی تشکیل می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی و وزارت آموزش و پرورش برای تبیین قوانین، امور نظارتی و افزایش سطح کیفی می‌تواند از نظام صنفی معلمان به عنوان مشاور بهره ببرد، ادامه داد: به نظر می‌رسد جامعه فرهنگیان و کمیسیون آموزش مجلس از این امر استقبال کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تردیدی وجود ندارد که هم اکنون زمان تمرکززدایی و تفویض برخی اختیارات فرارسیده است، تصریح کرد: باید به معلمان اعتماد کرد و برخی امور را به جامعه معلمان واگذار کرد؛ این موضوع سبب کاهش هزینه‌ها و رضایتمندی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعید می‌دانم واگذاری برخی مسائل از جمله سنجش صلاحیت معلمان، آموزش به معلمان واجد صلاحیت و غیره به نظام صنفی معلمان مشکل ایجاد کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معاون دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اعلام اینکه لایحه نظام معلمی به دولت ارائه شده، گفت: نظام معلمی صنفی و حرفه ای است که زمینه مشارکت عملی معلمان را در تصمیم سازی در کارهای کارشناسی آموزش و پرورش فراهم می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet