خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/06/01 07:40:23
سرویس اجتماعی
تابش:

وزارت محیط زیست، منابع طبیعی و آب تشکیل شود/ تشدید نظارت مجلس بر عملکرد محیط زیست ثمره تشکیل وزارتخانه

رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: با تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه، مجلس می تواند نظارت بهتری را بر عملکرد آن اعمال و تقویت بودجه محیط زیست را به دنبال دارد.
وزارت محیط زیست، منابع طبیعی و آب تشکیل شود/ تشدید نظارت مجلس بر عملکرد محیط زیست ثمره تشکیل وزارتخانه رییس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: با تبدیل سازمان محیط زیست به وزارتخانه، مجلس می تواند نظارت بهتری را بر عملکرد آن اعمال و تقویت بودجه محیط زیست را به دنبال دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100039424953.jpg وزارت,محیط,زیست،,منابع,طبیعی,و,آب,تشکیل,شود/,تشدید,نظارت,مجلس,بر,عملکرد,محیط,زیست,ثمره,تشکیل,وزارتخانه Icana

محمدرضا تابش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با بایگانی شدن طرح تشکیل وزارت محیط زیست و منابع طبیعی، گفت: تشکیل وزارت خانه ای که مسائل حاکمیتی در آن مورد توجه قرار گیرد ضرورت داشته و به عنوان رییس فراکسیون محیط زیست پیشنهاد و اعتقاد من نیز بر این است که وزارت محیط زیست، منابع طبیعی و آب تشکیل شود اما این طرح مورد موافقت کمیسیون های اجتماعی و کشاورزی قرار نگرفت.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی در لایحه ای که دولت برای تفکیک وزارت خانه ها به مجلس ارائه کرده اشاره ای به تشکیل وزارت محیط زیست نشده است.

تابش یادآور شد: البته رییس جمهور در نطق خود اعلام کرد که سوای لایحه ای که دولت ارائه کرده  اگر مجلس به برخی حوزه ها نگاه تخصصی دارد ما نیز پذیرای نظر مجلس هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: به طور قطع بعد از تحقق تفکیک وزارت خانه ها بررسی جامع، کلان و کلی نسبت به ساختارهای حاکمیتی تحت وزارت خانه و سازمان ها داشته و هر جایی که خلاء و ضعفی مشاهده شد ادغام ها،  تبدیل و تحولات را لحاظ خواهیم کرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس دهم،  با بیان اینکه تشکیل وزارت محیط زیست حوزه محیط زیست را نظارت پذیرتر و تشدید نظارت ها را به دنبال دارد، تصریح کرد: نمایندگان به راحتی می توانند سوال، استیضاح و تذکر را در دستور کار قرار دهند ودر واقع با تبدیل محیط زیست به وزارتخانه مجلس می تواند نظارت دقیق و بهتری را بر عملکرد آن اعمال کند.

رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، افزود: از سویی اعمال نظارت نمایندگان پیگیری و ادای مطالبات و خواسته های مردم و به تبع آن تقویت بودجه، اعتبارات، سازوکارهای امنیتی حوزه محیط زیست را به دنبال دارد بنابراین تشکیل وزارت محیط زیست امری بسیار ضروری بوده که باید تحقق یابد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet