ایام محرم 1398
1388/04/21 09:34:00
سرویس اقتصادی
اولویت‌های اقتصادی دولت دهم -3

ونایی: دولت به اجرای قوانین برجای مانده بپردازد

**"حسن ونایی" با بیان اینکه به نظر می‌رسد دولت دهم کار سختی را برای تدوین برنامه نخواهد داشت، تصریح کرد: دولت باید بیشتر تمرکز خود را به اجرای قوانین جاری بر جای مانده بگذارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه براساس سند چشم انداز و قوانین برنامه‌های اول تا پنجم توسعه، همچنین اسناد بالا دستی، باید قوانین بودجه تدوین و تصویب و اجرا شود، اظهار داشت: برای مهمترین قوانینی که در پیش رو داریم در ابتدای راه هستیم.

اصل 44 قانون اساسی را در جهت خصوصی سازی و هدفمند کردن یارانه‌ها از مهمترین اولویت‌های دولت دهم دانست و گفت: همچنین پیگیری مصوباتی که دولت در دوره گذشته در سفرهای استانی به مردم داده است نیز بسیار مهم خواهد بود.

وی اظهار داشت: کوچک سازی دولت و مشارکت بخش خصوصی در اقتصاد و واگذاری بنگاه‌های اقتصادی از جمله مواردی است که باید مورد توجه دولت دهم قرار گیرد.

نماینده ملایر، با تاکید بر اینکه مجلس در کنار دولت مشغول فعالیت است، گفت: در حال حاضر کمیسیون ویژه مجلس در حال بررسی طرح تحول اقتصادی و یارانه‌ها است.

ونایی با بیان اینکه رکود اقتصادی جهانی بر برنامه‌های اقتصادی کشورمان تاثیرگذار بوده است، گفت: ما باید با تدبیر از این رکود عبور کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: اگر دولت دهم در قوانین برنامه توسعه و اجرای درست سیاست‌های کلی اصل 44 و سند چشم انداز گام بردارد، تاثیرات مهمی در وضعیت اقتصاد به وجود خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه شورای پول و اعتبار و سازمان مدیریت باید احیاء شود، اظهار داشت: دولت دهم باید به اجرای قوانین مقید باشد و این نکته را بپذیرد که اجرای قانون هرچند که غلط داشته باشد، بهتر از بی قانونی است.

ونایی خاطرنشان کرد: اگر دولت انتقادی مبنی بر غیر راهبردی و غیر کاربردی بودن قوانین دارد، باید با ارائه لایحه از مجلس بخواهد تا در جهت اصلاح قوانین گام بردارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet