خبرگزاری خانه ملت

روز مجلس
1388/04/14 23:59:00
سرویس بین الملل
سفر رییس مجلس به قطر -3

تاکید لاریجانی و امیر قطر بر گسترش روابط دو کشور

**لاریجانی در دیدار با امیر قطر گفت: نگاه جمهوری اسلامی ایران به روابط با کشور قطر یک نگاه استراتژیک است و مسئولان ایران عزم جدی در ارتقا روابط دارند.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی پس از آنکه در فرودگاه دوحه مورد استقبال رییس مجلس قطر قرار گرفت، با شیخ حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر این کشور به مذاکره پرداخت.

رییس مجلس شورای اسلامی در این دیدار ضمن بیان مطلب فوق، از مواضع قطر در مسائل گوناگون از جمله کشتار مردم غزه و حمله اسراییل به لبنان تقدیر کرد.

امیر قطر نیز در این دیدار بر گسترش روابط دو جانبه تاکید کرد و گفت: دیدگاه دو کشور در خصوص بسیاری از مسائل نزدیک است.

وی گفت: دو کشور همسایه ایران و قطر دارای روابط عالی سیاسی هستند و مرتب تلاش می کنند سطح روابط خود را درحوزه های مختلف گسترش دهند.

 امیر قطر با بیان اینکه ایران همواره در کنار اعراب و مردم فلسطین است، تصریح کرد: عده ای می خواهند ذهن ها را به سمت ایران تخریب کنند، در حالی که ما هیچ مشکلی با ایران نداریم. ایران همیشه دوست ماست و اجازه نمی دهیم هیچ مغرضی بین ما مشکل ایجاد کند.

وی تاکید کرد: مسله ما نیز همچون ایران حل مشکل مردم مظلوم فلسطین است.

امیر قطر همچنین در خاتمه با اشاره به روابط اقتصادی دو کشور گفت: در حوزه اقتصادی نیز همچون سایر زمینه ها آماده گسترش روابط خود با ایران هستیم.

در این دیدار هر دو طرف بر اهمیت روابط دو جانبه تاکید کردند و سطح فعلی روابط را بسیار خوب اما ناکافی ارزیابی کردند و بر ضرورت ارتقا بیش از پیش آن تاکید نمودند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet