ایام محرم 1398
1396/06/03 13:08:24
سرویس فرهنگی
ابطحی:

نظام صنفی معلمان می‌تواند بازوی مشورتی برای آموزش و پرورش باشد/ لزوم شفاف سازی اختیارات نظام صنفی

عضوکمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تشکیل نظام صنفی معلمان می‌تواند بازوی مشورتی برای آموزش و پرورش باشد اما نمی‌توان وظایف و مسائل حاکمیتی مانند سنجش صلاحیت معلمان را به نظام صنفی واگذار کرد.
نظام صنفی معلمان می‌تواند بازوی مشورتی برای آموزش و پرورش باشد/ لزوم شفاف سازی اختیارات نظام صنفی عضوکمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد تشکیل نظام صنفی معلمان می‌تواند بازوی مشورتی برای آموزش و پرورش باشد اما نمی‌توان وظایف و مسائل حاکمیتی مانند سنجش صلاحیت معلمان را به نظام صنفی واگذار کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606105557690302.jpg نظام,صنفی,معلمان,می‌تواند,بازوی,مشورتی,برای,آموزش,و,پرورش,باشد/,لزوم,شفاف,سازی,اختیارات,نظام,صنفی Icana

سید محمد جواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهار نظر مسئولان شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص ارائه لایحه نظام صنفی معلمی به هیات دولت، گفت: هر قشری دارای نظام صنفی است و اگر جامعه معلمان نیز دارای نظام صنفی شود امری خوشایند و خوشحال کننده است.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید از یاد برد تجربه خوبی از تشکیل انجمن صنفی فرهنگیان در کشور وجود ندارد و برخی از فعالان این حوزه دستگیر یا حتی اخراج شدند، اظهار کرد: بنابراین باید حوزه اختیارات نظام صنفی معلمی به طور شفاف و دقیق تبیین و مشخص شود.

وی با بیان اینکه اگر پیگیری مسائلی مانند افزایش منزلت معلمان، امور معیشتی، رفاهی و برخی دیگر از دغدغه‌های فرهنگیان شاغل و بازنشسته در راستای اختیارات نظام صنفی مذکور قرار بگیرد می‌تواند به جامعه فرهنگیان کمک کند و در اصل تشکیل این مهم شکی وجود ندارد، تصریح کرد: اما باید اذعان کرد اموری مانند سنجش صلاحیت معلمان یا آموزش به معلمان واجد صلاحیت که از جمله مسائل حاکمیتی است را نمی‌توان به نظام صنفی واگذار کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نظام صنفی معلمان می‌تواند بازوی مشورتی برای آموزش و پرورش باشد، ادامه داد: نباید جزیره‌ای در حوزه تعلیم و تربیت فکر کرد؛ به عنوان مثال شاید سازمان نظام صنفی پزشکی یا مهندسی در برخی امور از فعالان صنف خود دفاع کنند اما نارضایتی عمومی مردم را رقم می‌زنند لذا باید به نکات ریز و مهم در تشکیل این نظام توجه شود.

عضو کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد نظام صنفی معلمی تشکیل شود، بعد از طی شدن مراحل بررسی آن در هیات دولت، باید لایحه آن به مجلس شورای اسلامی نیز ارائه شود تا نمایندگان مردم نیز نسبت به بررسی آن اقدام کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet