شعار سال ۱۴۰۰ / تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها
1396/06/03 09:45:49
سرویس اجتماعی
کمالی‌پور:

اعطای تابعیت ایرانی لازمه مدیریت جمعیت و جلوگیری از افزایش ناامنی/ تابعیت مضاعف برعهده خود افراد خواهد بود

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، گفت: اعطای تابعیت برای مدیریت جمعیت کشور، صیانت از منابع و جلوگیری از افزایش بسترهای ناامن است.
اعطای تابعیت ایرانی لازمه مدیریت جمعیت و جلوگیری از افزایش ناامنی/ تابعیت مضاعف برعهده خود افراد خواهد بود عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با تاکید بر تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، گفت: اعطای تابعیت برای مدیریت جمعیت کشور، صیانت از منابع و جلوگیری از افزایش بسترهای ناامن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg اعطای,تابعیت,ایرانی,لازمه,مدیریت,جمعیت,و,جلوگیری,از,افزایش,ناامنی/,تابعیت,مضاعف,برعهده,خود,افراد,خواهد,بود Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی، گفت: با توجه به اینکه دولت در صدد ارایه لایحه تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی به مجلس است، این طرح متوقف شده تا در مجموع قانون جامعی به تصویب برسد لذا تعمدی در توقف کار صورت نگرفته است.

نماینده مردم جرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جریان تعیین تکلیف تابعیت این فرزندان تلاش شده تا جای ممکن افراد بتوانند از سیستم‌های موجود در کشور تنها تابعیت ایرانی داشته باشند، بنابراین تابعیت مضاعف به عهده خود افراد باید گذاشته شود.

وی با تاکید بر اینکه نمایندگان اقدامی در راستای دو تابعیتی این فرزندان نخواهند کرد، افزود: طرح تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی خام و نپخته است از این رو فراخور ظرفیت‌ها، نیاز جامعه و متناسب با لایحه دولت، تغییراتی ایجاد خواهد شد، لذا در قالب تبصره یا یک بند قید سلب تابعیت از تبعه پدر برای اعطای تابعیت ایرانی را اضافه خواهیم کرد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: متاسفانه افراد بسیاری در کشور بدون توجه به ضوابط قانونی با اتباع خارجی ازدواج کرده و به دور از مقررات قانونی و بدون هویت به زندگی ادامه دادند کما اینکه صاحبان فرزندان بدون هویت هم شدند، تاکنون هم شرایط قانونی کشور به گونه‌ای نبود که بتوان به این افراد سند سه جلدی داده شود، بر هیمن اساس موضوع اعطای تابعیت ایرانی مطرح شده است.

کمالی پور ادامه داد: جمعیت این افراد در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف، بسیار است، این افرد هرچند از تمامی حقوق کشور از جمله تحصیل، شغل و بیمه محروم هستند اما از امکانات و منابع استفاده می‌کنند کما اینکه برخی از آنها به دلیل نداشتن هویت در فسادهای مختلف به کار گرفته می‌شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بنابراین برای مدیریت و کنترل جمعیت کشور، صیانت از منابع و جلوگیری از افزایش بسترهای ناامن، تکلیف این افراد باید تعیین شود، بر همین اساس هویت افرادی که در کشور ما زندگی می‌کنند باید مشخص باشد تا بتوان درصد اعظمی از افراد بدون هویت کشور را مشخص کرد. با این اقدام هم به مردم کمک شده و هم کشور را از برخی خسارات و آسیب ها مصون می‌کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet