هدر موبایل
1396/06/04 07:11:17
سرویس سیاسی
برزگرکلشانی:

چشم ترامپ دنبال جیب پاکستان و معادن افغانستان است / آمریکا با دموکراسی بغداد مشکل دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترامپ می خواهد هزینه های حضور در افغانستان را از جیب پاکستان و معادن افغانستان برداشت کند.
چشم ترامپ دنبال جیب پاکستان و معادن افغانستان است / آمریکا با دموکراسی بغداد مشکل دارد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ترامپ می خواهد هزینه های حضور در افغانستان را از جیب پاکستان و معادن افغانستان برداشت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107115209487.jpg چشم,ترامپ,دنبال,جیب,پاکستان,و,معادن,افغانستان,است,,/,آمریکا,با,دموکراسی,بغداد,مشکل,دارد Icana

شهروز برزگرکلشانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: رفتار رئیس جمهوری آمریکا درباره ادامه حضور در افغانستان نشان دهنده نیات واقعی و اهداف واشنگتن است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی گفت: هرکجا که منافع کاخ سفید ایجاد کند ، آمریکا به نام جنگ با تروریسم یا گسترش دموکراسی وارد عمل شده است.

وی در ادامه افزود: دموکراسی آمریکایی در مورد دیکتاتوری رژیم سعودی سکوت می کند اما در قبال مردم سالاری دینی ایران در مقام مدعی قرار می گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: افکار عمومی دنیا ظرف چند دهه اخیر رویکرد آمریکا را به چالش کشیده است و حالا می بینیم که ترامپ علنا همه را به سخره می گیرد.

چشم ترامپ دنبال جیب اسلام آباد و معادن کابل

وی با پیش کشیدن انتقادات تند رئیس جمهوری و وزیرامورخارجه آمریکا از پاکستان گفت: اشتهای ترامپ برای فروش اسلحه سیری ناپذیر است و حالا پس از عربستان سراغ پاکستان رفته است.

برزگرکلشانی گفت: ترامپ می خواهد هزینه های جنگ با طالبان را از جیب پاکستان و معادن افغانستان برداشت کند.

وی تصریح کرد: منافع مشترکی که رئیس جمهوری آمریکا از آن صحبت می کند یعنی منافع آمریکا را تامین کند و خرج لشگرکشی پنتاگون را بپردازد.

مشکل آمریکا با دموکراسی بغداد

این نماینده مجلس دهم با اشاره به ولع ترامپ برای لشگرکشی به عراق گفت: آمریکایی ها کلا با دموکراسی در عراق و دیگر کشورهای خاورمیانه مشکل دارند.

وی بیان داشت: پس از سقوط رژیم بعثی و روی کارآمدن دموکراسی در بغداد ، جایی برای ادامه حضور آمریکا در عراق وجود نداشت و آنها باید به خانه باز می گشتند.

برزگرکلشانی گفت: شکل گیری تروریست های تکفیری و وقوع جنایات فجیعی که ظرف 6 سال گذشته به وقوع پیوسته همگی ریشه در مهندسی تروریسم توسط سازمان جاسوسی آمریکا CIA دارد.

نشانه های فروپاشی نظام غرب

وی تصریح کرد: روسای جمهوری آمریکا همواره تلاش کرده اند پشت نقاب های زیبا و بزک شده ، توطئه های واشنگتن را پنهان می کردند اما ترامپ نیات واقعی ایالات متحده را فاش می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دموکرات ها با سیاست کبوترها و جمهوری خواهان با سیاست بازها دست به مداخله می زنند اما ترامپ سیاست کرکس را در پیش گرفته است که منجر به فروپاشی نظام سلطه جوی غرب خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شخصیت ذاتی ترامپ به دلیل عدم آشنایی به علوم سیاسی همه موضوعات را فاش می کند که موجب شکاف در سیاست خارجی آمریکا شده است.

گفتنی است که دونالدترامپ در حاشیه اعلام استراتژی آمریکا در جنگ افغانستان از پاکستان به شدت انتقاد کرد و خواهان پرداخت باج و خراج از اسلام آباد شد. به نظر وی ، باراک اوباما نباید فرمان خروج ارتش آمریکا از عراق را صادر می کرد./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet