خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1388/04/21 11:36:00
سرویس بین الملل

سروری: مدیرکل جدید، آژانس انرژی اتمی را در مسیر فنی و کارشناسی هدایت کند

**"پرویز سروری" با بیان اینکه کشورهای غربی با سوق دادن آژانس بین‌المللی به قضاوت‌های سیاسی چهره آن را مخدوش کردند، ابراز امیدواری کرد، مدیرکل جدید آژانس بتواند با استقلال رای آژانس را در مسیر فنی و کارشناسی هدایت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با تاکید بر این که فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران مسیری را طی کرده که قابل بازگشت نیست، تصریح کرد: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این چند سال همواره با برخوردهای دو پهلو نتوانست حق را بیان کند.

وی  افزود: اگر چه بارها اعلام کرد که ایران در فعالیت‌های هسته‌ای خود، انحرافی از قوانین نداشته‌ است اما با مسائل واهی پرونده ایران را مفتوح نگه داشت.

سروری اظهار داشت: مدیریت جدید آژانس اگر بتواند در اولین اقدام پرونده هسته‌ای ایران را از شورای امنیت به آژانس بازگرداند، نشان می‌دهد که مدیریتی است که می‌تواند آژانس را از سلطه قدرت‌های بزرگ خارج کند.

وی تاکید کرد: کشورهای غربی با استفاده انرژی از این سازمان و سوق دادن به قضاوت‌های سیاسی به جای حقوقی، چهره آژانس بین‌المللی را  مخدوش کردند.

نماینده تهران گفت: البته آقای البرادعی بعضی از مواقع، ظرفیت‌های خوبی از خود نشان داد اما نهایتاً گزارش‌های دوپهلوی آژانس مانع مختومه شدن پرونده هسته‌ای ایران شد.

وی ابراز امیدواری کرد، مدیرکل جدید آژانس بتواند با استقلال رای آژانس را در مسیر فنی و کارشناسی هدایت کند.

سروری تصریح کرد: روند فعلی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، منافع قدرت‌های بزرگ را بر منافع ملت‌ها ترجیح می‌دهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet