انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/21 11:25:00
سرویس بین الملل

نقوی حسینی: مدیر کل جدید آژانس انرژی اتمی تابع تمایلات سیاسی غرب نباشد

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: به مدیر کل جدید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توصیه می‌کنیم، در بررسی پرونده هسته‌ای ایران تابع تمایلات و جنجال آفرینی‌های سیاسی کشورهای غربی قرار نگیرد.

"سیدحسین نقوی حسینی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به تغییر مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت: "محمد البرادعی" مدیر کل سابق آژانس اگر چه تحت فشار کشورهای غربی بود اما از این جهت که با پرونده هسته‌ای ایران کاملاً آشنا بود، همواره پس از بررسی‌های کارشناسی خود، اذعان می‌کرد که ایران از قوانین و تعهدات بین‌المللی انحرافی نداشته است.

وی افزود: این مسئله برای کشورهای غربی که رویکرد فنی و حقوقی نسبت به پرونده هسته‌ای ایران نداشته و ندارند، قابل تحمل نبود لذا به دنبال آن بودند کسی را برای این سمت انتخاب کنند که بیشتر به برخوردهای سیاسی متمایل باشد.

نماینده ورامین تصریح کرد: آقای آمانو نماینده سابق ژاپن در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اگر چه زمینه رای آوردن برای مدیر کلی آژانس را نداشت اما نهایتاً با حمایت کشورهای غربی رسماً از سوی شورای حکام آژانس به عنوان مدیر کل آینده این سازمان برگزیده شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: به آقای آمانو توصیه می‌کنیم باتوجه به اسناد و مدارک موجود و نتایج بازرسی‌های متعدد آژانس، حقانیت حقوقی جمهوری اسلامی ایران در پرونده هسته‌ای را مدنظر داشته باشند و تابع تمایلات و جنجال آفرینی‌های سیاسی کشورهای غربی قرار نگیرد، چون افکار عمومی جهان دراین مورد قضاوت خواهند کرد.

نقوی در پایان تاکید کرد: ایران همواره در چهارچوب قوانین و تعهدات بین‌المللی به فعالیت‌های هسته‌ای خود ادامه داده و براساس اذعان کارشناسان آژانس دراین مسیری هیچگونه انحرافی از قوانین نداشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet