خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/06/05 11:03:11
سرویس اجتماعی
سلحشوری:

حذف واژه طلاق از شناسنامه غیراخلاقی است/ مشکل معضل طلاق ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست

رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از پیشنهاد حذف واژه طلاق از شناسنامه، گفت: این اقدام غیراخلاقی و عرفی است زیرا مشکل معضل طلاق ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست.
حذف واژه طلاق از شناسنامه غیراخلاقی است/ مشکل معضل طلاق ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست رئیس فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از پیشنهاد حذف واژه طلاق از شناسنامه، گفت: این اقدام غیراخلاقی و عرفی است زیرا مشکل معضل طلاق ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101146461631.jpg حذف,واژه,طلاق,از,شناسنامه,غیراخلاقی,است/,مشکل,معضل,طلاق,ثبت,یا,عدم,ثبت,آن,در,شناسنامه,نیست Icana

پروانه سلحشوری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در خصوص حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه، گفت: گفته شده با حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان، برای شناسایی اینکه فرد ازدواج کرده یا خیر از سازمان ثبت احوال استعلام می‌شود؛ این اقدام زشت و ناپسند نباید عملیاتی شود زیرا استعلام ازدواج به نوعی توهین به زنان محسوب می‌شود.

حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان سیاست‌ غلطی که نباید اجازه قانونی شدن به آن داد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: مردم از آغاز زندگی باید طرف خود را از هر چیزی اعم از بیماری، ازدواج‌ قبل و غیره آگاه سازد تا زندگی صادقانه‌ای بنا نهاده شود، حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان از نظر اخلاقی درست نیست.

وی با بیان اینکه حذف واژه طلاق با هدف افزایش ازدواج مطرح شده است، افزود: هرچند این اهداف برای این تصمیمات تعریف شده اما سیاست‌های غلط و اشتباهی است که نباید اجازه داد به قانون تبدیل شود.

مشکل معضل طلاق در جامعه امروزی ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست

سلحشوری معتقد است: از منظر اخلاقی، عرفی و قانونی حذف واژه طلاق از شناسنامه درست نیست، در حقیقت مشکل معضل طلاق در جامعه امروزی ثبت یا عدم ثبت آن در شناسنامه نیست، این اقدام به نوعی پاک کردن صورت مسئله است.

وی یادآور شد: این اقدام برای آینده همان زنانی که اقدام به حذف واژه طلاق از شناسنامه خود می‌کنند، مشکل ساز می‌شود کما اینکه نباید بُعد قانونی به آن داد، حال اگر فردی خواهان حذف واژه طلاق از شناسنامه است می‌تواند به ثبت احوال مراجعه کند اما نباید این موضوع به قانون عمومی تبدیل شود.

حذف واژه طلاق از شناسنامه به معنای پایه گذاری زندگی بر مبنای دروغ است

سلحشوری با بیان اینکه هرچند در جامعه ما واژه مطلقه برای زنان تبعاتی به همراه دارد، گفت: فرهنگ طلاق هنوز در جامعه ما پذیرفته نشده و زنان مطلقه با مشکلاتی روبه‌رو هستند، اما باید باور داشت که ازدواجی صورت گرفته و به هر دلیلی فرد طلاق گرفته است، حال اینکه واژه طلاق در شاسنامه باشد یا نباشد در کاهش این مشکلات تاثیری ندارد لذا اقدامات فرهنگی باید انجام شود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: زندگی باید بر پایه صداقت پایه گذاری شود، از همین رو حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه به معنی پایه‌گذاری زندگی بر مبنای دروغ و فریب کاری است، بنابراین بهتر است نظرات کارشناسی و حقوقی پیرامون این موضوع قبل از تلاش برای تبدیل به قانون، انجام یگرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رییس سازمان ثبت احوال از تهیه پیش نویس حذف واژه طلاق از شناسنامه زنان مطلقه خبر داد و گفت: در حال حاضر فقط واژه طلاق از شناسنامه خانم هایی که عقد کرده اند اما دوشیزه هستند حذف می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet