هدر موبایل
1396/06/04 15:47:53
سرویس استان ها
امینی:

مردم غرب ایلام از بی آبی رنج می برند/ افزایش بودجه 5 میلیاردی انتقال آب از سد چم گردلان به ملکشاهی

رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مردم ملکشاهی با داشتن سه چشمه از بی آبی رنج می برند.
مردم غرب ایلام از بی آبی رنج می برند/ افزایش بودجه 5 میلیاردی انتقال آب از سد چم گردلان به ملکشاهی رئیس مجمع نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مردم ملکشاهی با داشتن سه چشمه از بی آبی رنج می برند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607103404549746.jpg مردم,غرب,ایلام,از,بی,آبی,رنج,می,برند/,افزایش,بودجه,5,میلیاردی,انتقال,آب,از,سد,چم,گردلان,به,ملکشاهی Icana

سلام امینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشکل آب در استان ایلام گفت:استان ایلام دارای 10 شهرستان است و تنها شهرستانی که در این استان  مشکل آب دارد شهرستان ملکشاهی است.

نماینده مردم ایلام،چرداول، ایوان، مهران، ملکشاهی و سیروان در مجلس شورای اسلامی افزود: پروژه آب شرب در شهر ملکشاهی با 22 هزار 500 نفر جمعیت از سال 91 در قالب طرح انتقال آب از سد چم گردلان آغاز شده و حدود 50 میلیارد ریال برای آن هزینه شده است اما تاکنون 30 درصد پروژه پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی تصریح کرد: اخیرا جلسه ای داشتیم و 5 میلیارد را تبدیل به 7 میلیارد کردیم؛اما اگر روند تکمیل پروژه به همین شکل  پیش برود و ادامه پیدا کند چند سال دیگر مردم ملکشاهی به آب شرب نمی رسند.

امینی تاکید کرد:ضرورت دارد با توجه به فصل تابستان،آب سالم شرب مصرفی به مردم ملکشاهی برسد و از مسئولان وزارت نیرو انتظار داریم که مشکل مردم این منطقه را حل کنند.

نماینده مردم ایلام، چرداول، ایوان،مهران،ملکشاهی و سیروان درمجلس شورای اسلامی خطرنشان کرد: بی آبی مردم ملکشاهی در حالی است که سرچشمه سه رودخانه از شهرستان ملکشاهی گرفته می شود؛اما مثَل مردم این منطقه مثَل «آب در کوزه و ما تشنه لبان می گردیم» است که برای مردم ملک شاهی مصداق پیدا کرده است.

گفتنی است؛طرح آبرسانی به ملکشاهی شامل 22 کیلومتر خط انتقال، سه ایستگاه پمپاژ و یک تصفیه خانه آب است که هم اکنون کار ایستگاه نخست شروع شده و زمین های مسیر انتقال و ایستگاه های پمپاژ آب نیز تملک شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet