خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1396/06/05 09:57:40
سرویس سیاسی
/توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم/

میرزاده: ضرورت استفاده از پتانسیل تولید داخلی برای تخلیه بازار از کالاهای چینی

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است بسیاری از گره‌های اقتصادی کشور از طریق اجرای صحیح قوانین برنامه ششم توسعه کشور قابل برطرف شدن است.
میرزاده: ضرورت استفاده از پتانسیل تولید داخلی برای تخلیه بازار از کالاهای چینی سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس معتقد است بسیاری از گره‌های اقتصادی کشور از طریق اجرای صحیح قوانین برنامه ششم توسعه کشور قابل برطرف شدن است. https://cdn.icana.ir/d/019/201607109918041802.jpg میرزاده:,ضرورت,استفاده,از,پتانسیل,تولید,داخلی,برای,تخلیه,بازار,از,کالاهای,چینی Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در دیدار صبح امروز(شنبه، 4 شهریورماه) با اعضای هیأت دولت دوازدهم به مناسبت بزرگداشت هفته دولت گفت: علیرغم اینکه بسیاری از وعده های دولت یازدهم عملی شده اما در کشور کارهای زیادی نیمه کاره مانده است.

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در این راستا بحث روحیه جهادی مطرح می شود تا مسئولان کشور و اعضای هیأت دولت نسبت به توسعه اولیه مملکت توجه بیشتری داشته باشند تا روال عادی توسعه و پیشرفت صورت گیرد به خصوص که تحریم ها باعث شد مشکلات زیادی برای کشور به وجود بیاید.

وی در ادامه با اشاره به محرومیت های روستایی عنوان کرد: مکانیزاسیون کشاورزی، اکتشافات معادن و توسعه صنایع دستی نیاز به اقداماتی جدی دارد که باعث اشتغال زایی نیز می شود همچنین باید واردات کم شده و صادرات افزایش یابد تا در عرصه بین المللی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

میرزاده در ادامه با ابراز تأسف از اینکه کالاهای چینی بازار را پر کرده در حالی که پتانسیل لازم برای تولید برخی کالاها در کشور وجود دارد، بیان داشت: لازم است برای تحقق شعارهای دولت اقداماتی صورت گیرد تا صادرات جای واردات را گرفته و در بسیاری از امور به خودکفایی برسیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه از اجرای برنامه ششم 5 ماه می گذرد، عنوان کرد: برخی گره ها از طریق اجرای قوانین برنامه ششم قابل دستیابی است لذا باید نسبت به آن توجه شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با انتقاد از افزایش روحیه اشرافی گری افزود: سازمان هایی مثل کمیته امداد که برای محرومیت زدایی فعالیت می کنند اقدامات کافی برای رفع محرومیت صورت ندادند لذا باید با توجه به زندگی ساده شهیدان رجایی و باهنر که مسئولیت پذیری داشتند، اقدام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet