هدر موبایل
1396/06/04 17:51:28
سرویس سیاسی
/توصیه‌های رهبر معظم انقلاب به دولت دوازدهم/

مافی: حرکت به سمت اقتصاد مولد برای رهایی از اقتصاد رانتی/ مجلس بر ارائه آمارهای مختلف نظارت کند

نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است آمار غلط باعث افزایش خطا در تصمیم‌گیری می‌شود.
مافی: حرکت به سمت اقتصاد مولد برای رهایی از اقتصاد رانتی/ مجلس بر ارائه آمارهای مختلف نظارت کند نماینده مردم تهران در مجلس معتقد است آمار غلط باعث افزایش خطا در تصمیم‌گیری می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201611100023389966.jpg مافی:,حرکت,به,سمت,اقتصاد,مولد,برای,رهایی,از,اقتصاد,رانتی/,مجلس,بر,ارائه,آمارهای,مختلف,نظارت,کند Icana

پروانه مافی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری در دیدار صبح امروز(شنبه، 4 شهریورماه) با اعضای هیأت دولت دوازدهم به مناسبت بزرگداشت هفته دولت گفت: بحث اقتصاد موضوع اول و درجه یک کشور بوده که امروز پرداختن به این مسأله از مهم ترین مسائل دولت و مجلس است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه متأسفانه اقتصاد رانتی ضربات زیاد و خسارت فراوانی به کشور وارد کرد، اظهار داشت: برای نجات کشور باید به سمت اقتصاد مولد حرکت کنیم.

وی افزود: علیرغم اینکه حوزه تولید با سختی های زیادی روبرو بوده اما برای نجات اقتصاد کشور راه دیگری نداشته و تیم اقتصادی دولت دوازدهم باید به شدت اقتصاد رانتی را کنترل و مهار کند.

مافی در ادامه با تأکید بر ضرورت حرکت به سمت تولید و اشتغال برای رهایی از مخمصه اقتصادی فعلی عنوان کرد: باید مشکلات و موانعی که از نظر قانونی بر سر راه تولید وجود دارد از طریق مجلس برطرف شده و اگر نیاز به حمایت های دولتی وجود دارد، از طریق دولت اقدام شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه اگر آمار غلط باشد پایه شناخت را غلط می گذارد، اظهار داشت: تصمیم گیران بر اساس آمارهای ارائه شده راهکار می دهند لذا یکی از ارکان مهم تصمیم گیری و برنامه ریزی آمار دریافت صحیح است.

وی افزود: آمارها باید با دقت فراوان تهیه شود که مجلس نیز می تواند روی این موضوع نظارت داشته باشد.

مافی در ادامه با بیان اینکه قدرت خرید مردم در گروی کاهش نرخ تورم است، یادآور شد: نرخ تورم به تازگی تک رقمی شده و زمان زیادی از آن نگذشته لذا باید مدتی از این تک رقمی شدن نرخ تورم بگذرد و شرایط مناسب تری داشته باشیم تا اثر خود را روی زندگی مردم بگذارد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر اینکه لازم است سرمایه گذاری خارجی تقویت شود، خاطرنشان ساخت: ایجاد تعادل و تناسب میان نرخ تورم و ایجاد تأثیر بر قدرت خرید مردم به سرمایه گذاری خارجی و حضور فعالانه کشورها بستگی دارد تا اقتصاد کشور شکوفا شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet