عید سعید فطر
1396/06/04 22:20:10
سرویس استان ها
گرمابی تاکید کرد:

برخورداری نیشابور از ظرفیت توسعه گردشگری، صنعت و کشاورزی/ باید به بخش خصوصی میدان داد

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به اندازه‌ کافی بزرگ است و مجلس نیز با بزرگ‌تر شدن دولت مخالف و به همین دلیل باید به بخش خصوصی میدان داد.
برخورداری نیشابور از ظرفیت توسعه گردشگری، صنعت و کشاورزی/ باید به بخش خصوصی میدان داد نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به اندازه‌ کافی بزرگ است و مجلس نیز با بزرگ‌تر شدن دولت مخالف و به همین دلیل باید به بخش خصوصی میدان داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201611103305825527.jpg برخورداری,نیشابور,از,ظرفیت,توسعه,گردشگری،,صنعت,و,کشاورزی/,باید,به,بخش,خصوصی,میدان,داد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حمید گرمابی در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه‌ شهرستان نیشابور ضمن گرامی‌داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر و تبریک به کارمندان شهرستان، بیان داشت: با دست خالی و بودجه‌های اندک عمرانی و تخصیص زیر ۵۰ درصد بودجه، کارهای قابل توجهی در شهرستان انجام شده است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه  در مجلس شورای اسلامی افزود:خوشبختانه کابینه‌ با رای بالای مجلس آغاز به کار کرد و ان شاءالله با اعتماد بالایی که مجلس به دولت دارد، شاهد حل مشکلات، به ویژه معضلات اقتصادی کشور و حل مشکل اشتغال و تولید باشیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خاطرنشان کرد: در برنامه‌ ششم توسعه، رشد اقتصادی ۸ درصدی برای کشور پیش‌بینی شده که به مفهوم ایجاد ۹۵۰ هزار شغل و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری است. این ارقام بزرگ است و از عهده‌ کمتر کشوری برمی‌آید اما امیدواریم با هدف‌گذاریِ صحیح، این رشد تحقّق یابد.

وی تاکید کرد: امیدواریم سرمایه‌های سرگردان از جمله سپرده‌های موسسات مالی و اعتباری به سمت تولید هدایت شود که باید در کنار این موضوع، سرمایه‌گذاریِ خارجی نیز تقویت شود که قطعاً پس از برجام، شرایط آن بهتر از پیش فراهم شده و آغاز آن را هم با امضای قرارداد «توتال» شاهد بوده‌ایم.

گرمابی تصریح کرد: مشکل بیکاری در کشور جدّی است و ما در این‌باره مراجعان زیادی به دفترمان داریم و متاسفانه شرمنده‌ همشهریان می‌شویم. دولت به اندازه‌ کافی بزرگ است و مجلس هم مخالف بزرگ‌تر شدن دولت است، بنابراین باید به بخش خصوصی میدان داد.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس دولت در زمینه‌ اشتغال روستایی، بودجه‌ خوبی اختصاص داده و مجلس هم اجازه‌ برداشت از صندوق توسعه را داده است. من از مسئولان شهرستان می‌خواهم این حمایت با حداقلّ طی بروکراسی صورت گیرد تا مشکل مهاجرت از روستا به شهر و پیامد حاشیه‌نشینی نیزکاهش یابد.

گرمابی تاکید کرد: در گفت‌وگویی که با معاون روستایی و عشایریِ نهادِ ریاست جمهوری داشتم، مطرح شد که هیچ محدودیّتی برای ارائه‌ طرح‌هایی که توجیه اقتصادی در روستاها داشته باشد، وجود نداشته و ما حمایت لازم را در این زمینه به عمل می‌آوریم. همچنین دولت در بودجه‌96 ، ۳۰ هزار میلیارد تومان برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط اختصاص داده که امیدواریم با کاهش بروکراسی، مشکلات تولید کم شود و شاهد کاهش بیکاری باشیم.

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس خاطرنشان کرد: شهرستان نیشابور در سه حوزه‌ گردشگری، صنعت و کشاورزی، توانمندیِ مطلوبی دارد و می‌توان با استفاده از این ظرفیت مشکلات معیشتی مردم منطقه را تا حدود زیادی مرتفع کرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet