هدر موبایل
1386/07/25 16:30:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

مظفری خواستار تدوین منشور وحدت ملی شد

غلامحسین مظفری، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی پیشنهاد داد تا رؤسای فعلی قوای سه‌گانه با رایزنی رؤسای قبلی این قوا منشور وحدت ملی را تدوین کنند.

متن نطق پیش از دستور نماینده مردم نیشابور به این شرح است:

ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی به عزیزان زحمت‌کش این نیرو، یاد و خاطره همه شهدای عزیز را گرامی می‌داریم.

بیشتر از نیمی از سال 1386 را پشت سر گذاشته‌ایم. سالی که بنا به ضرورت‌های موجود از طرف مقام معظم رهبری سال وحدت ملی و انسجام اسلامی نام گرفته است. مرور اقدامات انجام شده در این مدت و عملیاتی کردن این شعار مهم یک فرض برای همه دلسوزان کشور می‌باشد. این شعار نه‌تنها در سال 1386 بلکه برای همه سالها و همه دوران و بعنوان یک اصل مهم باید با مشارکت همه سلایق و گروه‌های وفادار نظام نهادینه شود. لذا پیشنهاد می‌نمایم:

1 ـ برادر عزیز و ارجمند جناب آقای دکتر حداد عادل بعنوان رئیس قوه مقننه با دعوت از رؤسای مجالس قبل حضرات آقایان کروبی، ناطق‌نوری، هاشمی‌رفسنجانی که همگی از سرمایه‌های ارزشمند نظام می‌باشند، طی جلساتی نقش و تأثیر قوه مقننه در وحدت ملی و انسجام اسلامی را بررسی فرمایند.

2 ـ جناب آقای دکتر احمدی‌نژاد ریاست محترم جمهوری اسلامی نیز پیشقدم شده و با برگزاری جلسه مشابه با حضور آقایان خاتمی، هاشمی‌رفسنجانی در محضر مقام معظم رهبری (با توجه به دوره ریاست جمهوری حضرت ایشان) راه‌های تحقق این شعار مهم و نقش قوه مجریه را در وحدت ملی در جامعه بررسی نمایند.

3 ـ رئیس محترم قوه قضاییه جناب آقای هاشمی‌شاهرودی نیز با دعوت از آیات عظام آقایان یزدی و موسوی‌اردبیلی رؤسای قبل قوه قضاییه رسالت و نقش قوه قضاییه در این مهم را در دستور کار قرار دهند.

نتایج این جلسات و مذاکرات که یقیناً ارزشمند خواهدبود، در قالب یک پیشنهاد به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شود تا بعنوان منشور وحدت ملی بتواند دستورالعملی لازم‌الاجراء برای همه کسانی باشد که دل در گرو توسعه و آبادانی این مرز و بوم دارند.

بدون تردید باور به وحدت ملی در ابتداء و برگزاری این جلسات می‌تواند بسیاری از مسائل حاشیه‌ای را از بین ببرد و انتشار این اخبار در رسانه‌ها و پخش تصاویر این نشست‌ها در فضای جامعه آرامش و امید ایجاد می‌نماید. باشد که با عمل به آموزه‌های و باورهای دینی و تحقق دستور رهبر معظم انقلاب از همه ظرفیت‌های جامعه استفاده شود. چرا که رسیدن به اهداف متعالی چشم‌انداز توسعه کشور با اتکاء و استفاده از همه ظرفیت‌های انسانی و مدیریتی امکانپذیر می‌باشد.

با عنایت به برگزاری اجلاس رؤسای جمهور کشورهای حاشیه دریای خزر، ضمن تشکر از دست‌اندرکاران برگزاری این اجلاس و توافقات انجام شده در موضوع حفظ دریای خزر، از دستگاه دیپلماسی کشور انتظار می‌رود تلاش مضاعف و همراه با اقتدار را برای دفاع از حقوق ملت بزرگ ایران در این مقطع تاریخی بنماید و در تعیین رژیم حقوقی دریای خزر سهم حداقل 20 درصد برای کشور عزیزمان ایران لحاظ گردد و خدای ناکرده این مهم تحت‌الشعاع سایر مسائل قرار نگیرد.

ضمن تشکر از مجموعه مدیران دستگاه‌های دولتی و اجرایی و تذکر و توجه ایشان به شأن خدمت‌گزاری صادقانه به چند نکته اشاره می‌نمایم:

1 ـ به نمایندگی از مردم با فرهنگ و شهیدپرور نیشابور از رئیس‌جمهور محترم درخواست می‌نمایم جهت تحقق عدالت و پاسخ به درخواست‌های منطقی مردم شهرستان نیشابور، شهرستانی با ویژگی‌های خاص و جمعیتی بیش از 500 هزار نفر، موضوع ارتقاء بخش‌های نیشابور را به شهرستان‌های جدید فیروزه، زبرخوان و عشق‌آباد و عنایت ویژه برای برگشت روستاهای جداشده از بخش سرولایت به سرزمین مادری خود و ایجاد زمینه لازم برای ارتقاء این بخش تاریخی نیز دستور لازم را صادر فرمایند.

همچنین انتظار می‌رود در ارتقاء روستاهای بار، گرماب و همت‌آباد به شهر نیز تسریع لازم بعمل آید.

2 ـ از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت تصویب دانشگاه نیشابور در شورای گسترش و همکاران عزیز در مجلس شورای اسلامی بخاطر رأی به استقلال ردیف بودجه دانشگاه تشکر و قدردانی می‌نمایم و از وزیر محترم علوم انتظار داریم با عنایت ویژه زمینه لازم را برای ارتقاء علمی منطقه با اختصاص اعتبارات عمرانی مناسب به دانشگاه نیشابور فراهم آورند.

3 ـ ایجاد واحدهای دانشگاهی پیام نور در شهرهای اقماری نیشابور نیز باعث نشاط علمی و ان‌شاء‌الله تحولات مثبت در این شهرها خواهدشد که اینجانب به نمایندگی از مردم خوب این مناطق از همه عزیزان دست‌اندرکار تشکر و قدردانی می‌نمایم.

4 ـ اقدامات انجام شده طی 3 سال اخیر و توجه مجلس و دولت به روستاها مخصوصاً در حوزه‌های راه روستایی، آب شرب، بهسازی و اجرای طرح ... مؤثر بوده و جای تشکر و قدردانی دارد. بله باتوجه به تعداد حدود 600 روستا در شهرستان نیشابور توقع و انتظار اینجانب و مردم عزیز اختصاص سهم مناسب از اعتبارات فصل روستایی به این شهرستان می‌باشد.

5 ـ افزایش هزینه‌ها و نهادهای کشاورزی ایجاب می‌نماید تا دولت محترم نرخ خرید محصولات تضمینی را به تناسب افزایش دهد.

6 ـ کمبود گاز مایع و مشکلات ایجاد شده برای مردم شایسته سیستم اجرایی نیست و رفع مشکل بنزین کشاورزان، تولیدکنندگان و مشاغل خدماتی از جمله تاکسی تلفنی‌ها علی‌رغم اقدامات انجام شده یک ضرورت می‌باشد.

7 ـ از وزارت محترم نفت درخواست می‌نمایم نسبت به تسریع در گازرسانی به روستاهای شهرستان نیشابور و شهرهای عشق‌آباد و چکنه نیز اقدام فرمایند.

از وزیر محترم راه و ترابری بخاطر دستور اجرای پروژه مسیر جاده نیشابور ـ مشهد و تنظیم تفاهم‌نامه آزادراه نیشابور ـ مشهد از طریق ارتفاعات بینالود تشکر می‌نمایم و درخواست اجرایی‌شدن پروژه کمربندی جنوبی نیشابور و اختصاص اتوبوس ریلی برای مسیر مشهد ـ نیشابور و افزایش قطار برای مسیر نیشابور ـ تهران که درخواست مردم و نمایندگان مردم نیز می‌باشد را داریم.

8 ـ بنیاد مطالعات، پژوهش و توسعه نیشابور بعنوان یک نهاد مدنی غیرانتفاعی و غیرسیاسی برای کمک به توسعه نیشابور ثبت و فعالیت رسمی (خود را) آغاز نموده است. ضمن تشکر از دست‌اندرکاران دستگاه‌های دولتی که مساعدت لازم را برای ثبت این بنیاد داشته‌اند از همه علاقمندان به توسعه و آبادانی نیشابور، نیشابوریان عزیز مقیم خارج و داخل کشور درخواست می‌نمایم با همکاری و مشارکت در اعتلای نیشابور عزیز سهیم باشند تا ان‌شاء‌الله مجد و عظمت گذشته این شهر دیرپای و پرافتخار را شاهد باشیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet