خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1396/06/05 11:26:29
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

پرداخت نیمی از حقوق قانونی به زنان شاغل در بازار کار غیررسمی/ خانه کارگر و انجمن های صنفی کارگری پیگیری کنند

عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از اینکه زنان شاغل در بازار کار غیررسمی با نیمی از حقوق قانونی در کارگاه ها مشغول به کار هستند، بر لزوم ورود جدی خانه کارگر و انجمن های صنفی کارگران به این موضوع تاکید کرد.
پرداخت نیمی از حقوق قانونی به زنان شاغل در بازار کار غیررسمی/ خانه کارگر و انجمن های صنفی کارگری پیگیری کنند عضو فراکسیون زنان مجلس با انتقاد از اینکه زنان شاغل در بازار کار غیررسمی با نیمی از حقوق قانونی در کارگاه ها مشغول به کار هستند، بر لزوم ورود جدی خانه کارگر و انجمن های صنفی کارگران به این موضوع تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606103111147215.jpg پرداخت,نیمی,از,حقوق,قانونی,به,زنان,شاغل,در,بازار,کار,غیررسمی/,خانه,کارگر,و,انجمن,های,صنفی,کارگری,پیگیری,کنند Icana

طیبه سیاوشی شاه عنایتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به برخی اظهارات مبنی بر حضور دو تا سه میلیون زن در بازار کار غیررسمی، گفت: با پیگیری های صورت گرفته مطرح شد که باید با کارفرما مذاکره و به نتیجه برسیم زیرا قانونی که بتواند این زنان را به طور کامل حمایت کند در این بحران بیکاری و وضعیت نامناسب اشتغال وجود ندارد.

اغلب زنانی که در بازار کار غیررسمی فعالیت می کنند سرپرست خانوار یا بدسرپرست هستند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه اینکه اغلب زنانی که در بازار کار غیررسمی فعالیت می کنند سرپرست خانوار یا بدسرپرست هستند، افزود: این زنان برای تامین معیشت حتی به سخت ترین مشاغل هم تن می دهند اما حقوق آنها متعارف و قانونی نبوده و در واقع به دلیل نیروی کار ارزان زنان و نبود قوانین مناسب برای حمایت از آنها ظلم زیادی به زنان شاغل در بازار کار غیررسمی می شود.

زنان شاغل در بازار کار غیررسمی از مزایای بیمه برخوردار نیستند

وی با بیان اینکه زنان شاغل در بازار کار غیررسمی از مزایای بیمه برخوردار نیستند، گفت: متاسفانه علی رغم وجود صنف های کارگری فعال در کشور اما یک صنف کارگری قوی وجود ندارد که از حقوق این زنان در مقابل دولت و کارفرماها دفاع کند.

اغلب زنانی که در مشاغل غیررسمی مشغول هستند زنانی بوده که از شهر خود مهاجرت و حاشیه کلانشهرها را برای زندگی انتخاب کرده و آسیب های اجتماعی آنها را تهدید می کند

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بی عدالتی که در حق زنان شاغل در بازار کار غیررسمی می شود به روشنی مشهود است این در حالی است که  اغلب این زنان، زنانی هستند که از شهر خود مهاجرت و حاشیه کلانشهرها را برای زندگی انتخاب کرده اند که انواع معضلات اجتماعی نیز آنها را تهدید می کند.

سیاوشی شاه عنایتی ادامه داد: یادآور شد: اگر انجمن های صنفی در مقابل دولت و کارفرماها از حقوق قانونی این زنان دفاع کند به طور قطع وضعیت معیشتی و اقتصادی آنها بهبود می یابد.

زنان شاغل در بازار کار غیررسمی با نیمی از حقوق قانونی در کارگاه ها مشغول به کار هستند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه زنان شاغل در بازار کار غیررسمی با نیمی از حقوق قانونی در کارگاه ها مشغول به کار هستند، گفت: هر چند در کشور با بحران بیکاری روبرو هستیم اما نیاز است که عدالت اجتماعی در مورد این گونه زنان رعایت شود؛ خانه کارگر باید حمایت از زنان شاغل در مشاغل غیررسمی را در دستور کار قرار داده و پیگیری مشکلات این قشر به ویژه بیمه آنها را در اولویت قرار دهد.

برای حمایت از زنان شاغل در مشاغل غیررسمی خلاء قانونی نداریم بلکه ضعف نظارت دیده می شود

 عضو فراکسیون زنان مجلس با تاکید بر اینکه برای حمایت از زنان شاغل در مشاغل غیررسمی خلاء قانونی نداریم بلکه ضعف نظارت دیده می شود، تصریح کرد: نود درصد مشکلات این گونه مشاغل مربوط به ضعف نظارت و بی توجهی به اجرای قوانین است و در این رابطه باید انجمن های صنفی کارگری و خانه کارگر به این موضوع وورد کنند و تخلفات را گزارش کنند البته رسانه های جمعی نیز می توانند در این رابطه اطلاع رسانی مناسبی را داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet