هدر موبایل
1396/06/05 13:29:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلالی‌زاده:

حل مشکلات اقتصادی و محرومیت زدایی اولویت دولت باشد

یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری، پرداختن به ناهنجاری‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی از مناطق مرزی در اولویت کاری دولت دوازدهم باشد.
حل مشکلات اقتصادی و محرومیت زدایی اولویت دولت باشد یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری، پرداختن به ناهنجاری‌های اجتماعی و محرومیت‌زدایی از مناطق مرزی در اولویت کاری دولت دوازدهم باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201708102230523792.jpg حل,مشکلات,اقتصادی,و,محرومیت,زدایی,اولویت,دولت,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ جلال جلالی زاده  با اشاره به اینکه حل مشکل بیکاری به ویژه بیکاری فارغ التحصیلان باید در اولویت دولت باشد مطرح کرد: عدالت اجتماعی و نگاه یکسان به همه شهروندان ایرانی آنگونه که شایسته است و در قانون اساسی و آموزه های دینی بدان پرداخته شده است، در مناطق مرزی ومحروم توجه نشده است که این مسئله موجب ایجاد فاصله طبقاتی شده که زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: از برخی استانهای مرزی تاکنون حتی یک استاندار یا وزیر انتخاب نشده و تلاشی برای مشارکت مردم این مناطق انجام نگرفته است. من معتقدم اجرای عدالت باید در سرلوحه کارهای دولت باشد. پیشنهاد من این است دولت یک معاونت اقوام و مذاهب تشکیل دهد و مسئول آن هم فردی مطلع از امور اقوام باشد که گزارشهای کارشناسی شده ای به رئیس‌جمهور بدهد تا با همفکری و همراهی به مشکلات مناطق محروم پرداخته شود.

این عضو بنیاد باران با بیان اینکه بخشی از مشکلات کلانشهرها به دلیل مهاجرت مردم از مناطق مرزی و محروم است افزود: نابرابری، بیکاری و فقر موجب ظهور اندیشه های افراطی می شود اما با اجرای عدالت، شایسته سالاری و نگاه یکسان به همه شهروندان ایرانی می توان زمینه سوءاستفاده گروه‌های تندرو را از مردم این مناطق از بین برد. دولت باید به فکر مردم این مناطق باشد زیرا اگر می خواهیم به کشوری توسعه یافته دست یابیم باید از ظرفیت های اقشار اقوام و اقلیتهای کشور استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا؛ نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: رفع موانع فعالیت احزاب، توجه به حقوق شهروندی و تحقق شعار ایران برای همه ایرانیان و تحقق وعده‌های رئیس‌جمهور در ایام انتخابات نیز باید جزو اولویتهای دولت  دوازدهم باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet