انتخابات ریاست جمهوری
1388/04/22 09:09:00
سرویس فرهنگی
ادغام آموزش و پرورش و علوم -1

کریمی:‌ ادغام دو وزارت آموزش و پرورش و علوم امکان‌پذیر نیست

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به شرح وظایف و ماموریت‌های وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم، تحقیقات و فناوری، در حال حاضر قابلیت اجرایی ادغام این دو دستگاه وجود ندارد.

"علی کریمی فیروزجانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت،  با اشاره به  حجم بالای تعداد کارکنان و  دانش آموزان و دانشجویان هر دو وزارتخانه تاکید کرد: این ویژگی ساختاری  امکان ادغام این دو دستگاه را از بین می‌برد.

نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با  اشاره به اصل 30 قانون اساسی مبنی بر تحصیل رایگان در آموزش و پرورش تصریح کرد: فعالیت های این دو وزارتخانه از لحاظ ماهوی متفاوت است.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش یکی از زیربنایی‌ترین و کلیدی‌ترین وزارتخانه در کشور است که در صورت ادغام آسیب جدی خواهد دید.

کریمی خاطر نشان کرد: همچنین این دو وزارتخانه وظایف صرفا آموزشی را بر عهده ندارند بلکه وظایفی فرهنگی را نیز عهده دار هستند، لذا باید در جهت رفع مشکلات آنها حرکت کنیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: موضوع ادغام وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و علوم و تحقیقات و فناوری امکان پذیر نیست و در صورت ادغام، آسیب‌های جدی به آموزش و تعلیم و تربیت کشور وارد می‌شود.

وی تصریح کرد: نظر مجلس و کمیسیون مربوطه نیز مطمئنا نسبت به این ادغام مساعد نخواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet