هدر موبایل
1396/06/06 15:27:10
سرویس اجتماعی
رنجبرزاده:

ارایه خدمات توان بخشی وظیفه بیمه پایه سلامت نیست/سازمان های بیمه گر محدودیت منابع دارند

عضو هیات رییسه مجلس با تاکیدبراینکه منابع سازمان های بیمه گر تنها پاسخگوی ارایه خدمات پایه سلامت است،گفت: تحت پوشش قرار دادن خدمات توان بخشی نیازمند تصویب اعتبارات ویژه است.
ارایه خدمات توان بخشی وظیفه بیمه پایه سلامت نیست/سازمان های بیمه گر محدودیت منابع دارند عضو هیات رییسه مجلس با تاکیدبراینکه منابع سازمان های بیمه گر تنها پاسخگوی ارایه خدمات پایه سلامت است،گفت: تحت پوشش قرار دادن خدمات توان بخشی نیازمند تصویب اعتبارات ویژه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201610106761394886.jpg ارایه,خدمات,توان,بخشی,وظیفه,بیمه,پایه,سلامت,نیست/سازمان,های,بیمه,گر,محدودیت,منابع,دارند Icana

اکبر رنجبرزاده در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درخصوص ضرورت در نظر گرفتن بیمه توانبخشی برای بیماران دارای مشکلات و معلولیت های جسمی و روانی،گفت: سازمان های بیمه گر منابع درآمدی و اعتبارات محدودی داشته و نمی توان انتظار داشت که بیمه ها جدای از خدمات پایه سلامت خدمات دیگری را در حوزه توان بخشی تحت پوشش بیمه قرار دهند.

نماینده مردم اسدآباد درمجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بیماران نیازمند به خدمات توان بخشی را باید بتوان تحت پوشش بیمه های خاص  و ویژه قرار داد، افزود: برای ارایه خدمات توان بخشی باید از اعتبارات و منابع خاص استفاده کرد و درحال حاضر خارج از بیمه پایه سلامت منابع لازم برای تحت پوشش قرار دادن خدمات توان بخشی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای کمک به معلولان باید دراختیار سازمان بهزیستی قرار گیرد، تصریح کرد: درحال حاضر اعتبارات مشخصی برای این افراد در اختیار سازمان بهزیستی قرار دارد، اما این اعتبارات نیز محدود بوده و جمع بسیاری از معلولان نمی توانند ازحمایت های بهزیستی برخوردار باشند؛ بنابراین باید با توافقی میان این سازمان و وزارت بهداشت هرگونه تدبیر و خدمتی درجهت کمک به معلولان به ویژه در ارایه خدمات توان بخشی را درنظیر بگیرند.

رنجبرزاده با تاکید براینکه مجلس ازآمادگی لازم درجهت تصویب قوانین مربوط به توان بخشی و رفع مشکلات بیمه ای دراین حوزه برخوردار است،گفت: با توجه به نگاه مجلس به محرومان و رفع مشکلات نیازمندان درعرصه سلامت می توان انتظار داشت که با رفع خلاء های قانونی در صورت نیاز و اختصاص منابع بیشتر بتوان مشکلات بیمه ای برای اقدامات توان بخشی را رفع کرد، از این رو وزاتخانه های رفاه، بهداشت و سازمان بهزیستی باید در این خصوص توافق کند.

عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه منابع اعتباری لازم برای ارایه خدمات توان بخشی باید از محل های ممکن تصویب شود، افزود: متاسفانه مشکلات بسیاری برای افراد تحت پوشش بهزیستی به ویژه معلولان وجود داشته و باید به هرطریقی ازافزایش مشکلات مالی و درمانی این افراد جلوگیری کرد، بنابراین منابع دراختیار بیمه های پایه سلامت تنها برای خدمات این بخش بوده و نمی توان فراتر از آن خدمات دیگری را ارایه داد؛ از این رو باید با هماهنگی و تفاهم میان دستگاه های ذی ربط اعتبارات مورد نیاز را برای رفع مشکلات در ارایه خدمات توان بخشی را رفع کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رییس سازمان بهزیستی گفت: ساماندهی کودکان کار از نیمه دوم شهریور آغاز می شود. محسنی بندپی افزود: رونمایی از خمات اجتماعی  وروانی ویژه کودکان کار در پایان شهریور انجام می شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet