هدر موبایل
1396/06/07 07:42:43
سرویس اجتماعی
فتاح در گفت وگو با خانه ملت خبر داد:

تدوین آیین نامه برای پرداخت مستقیم مستمری از طریق کمیته امداد/کاهش حداقل 5 درصد از جامعه تحت پوشش کمیته امداد درسال 96

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ازکاهش حداقل ۵ درصد از جامعه تحت پوشش این نهاد در سال جاری خبرداد و گفت: سال گذشته ۱۷۵ هزار خانواده از تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند.
تدوین آیین نامه برای پرداخت مستقیم مستمری از طریق کمیته امداد/کاهش حداقل 5 درصد از جامعه تحت پوشش کمیته امداد درسال 96 رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) ازکاهش حداقل 5 درصد از جامعه تحت پوشش این نهاد در سال جاری خبرداد و گفت: سال گذشته 175 هزار خانواده از تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708109163546225.jpg تدوین,آیین,نامه,برای,پرداخت,مستقیم,مستمری,از,طریق,کمیته,امداد/کاهش,حداقل,5,درصد,از,جامعه,تحت,پوشش,کمیته,امداد,درسال,96 Icana

پرویز فتاح در گفت وگو با خبرنگار خبرزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه درمصوبه قانون ششم به صراحت تاکید بر افزایش و پرداخت مستمری مددجویان از سوی نهادهای حمایتی شده است، گفت: درطی 5 ماه گذشته دولت قانون افزایش مستمری مددجویان طبق قانون برنامه ششم توسعه را اجرا کرد، اما وجوه افزایش مستمری به حساب دریافت یارانه افراد واریز شده است؛ این درحالی است که مدیریت مالی مددجویان برعهده کمیته امداد بوده و پرداخت مستمری ها باید از سوی این نهاد انجام شود.

رییس کمیته امداد امام ( ره) با بیان اینکه این اشکال از سوی دولت نیز مورد تاکید است، افزود: برای تغییرروش در پرداخت مستمری باید آیین نامه ای در دولت تصویب شود، بنابراین با همکاری کمیته امداد این آیین نامه در سازمان مدیریت تهیه و برای تصویب نهایی به دولت ارسال شده است؛ اما به دلیل تغییر دولت هنوز تصمیم نهایی اخذ نشده است.

وی با تاکید براینکه پرداخت مستمری باید از طریق کمیته امداد انجام شود، تصریح کرد: در حال حاضر کمیته امداد هیچ نقشی درپرداخت مستمری ها نداشته و تنها لیست اسامی مددجویان را برای دریافت مستمری به دولت ارسال می کند، یعنی ازسرنوشت پول واریزی هیچ اطلاعی نداریم.

فتاح درخصوص شرایط توانمندی سازی مددجویان در کمیته امداد و افزایش آمارهای ورودی مددجویان این نهاد حمایتی،گفت: آمار خانواده های تحت پوشش کمیته امداد به طور دائم تغییر می کند، به روال طبیعی و یا اداری عده ای از تحت پوشش کمیته امداد خارج می شوند، به عنوان مثال سالمندی که فوت کرده و یا فردی که ازدواج می کند، یا پسری که 18 سالگی را تمام کرده و زن سرپرست خانواده ای که مجدد ازدواج می کند؛ بنابراین این عوامل اداری باعث خروج از تحت پوشش افراد از کمیته امداد می شود.

وی با تاکید براینکه حمایت از اشتغال و خودکفایی خانواده های تحت پوشش کمیته امداد بسیار حائز اهمیت است، افزود: برخی مددجویان از نظر اقتصادی به موقعیتی دست پیدا می کنند که نیازی به حمایت های کمیته امداد ندارند، بنابراین به خودکفایی رسیده و افراد می توانند از وام اشتغال استفاده کنند؛ از این رو خروج بخشی از مددجویان کمیته امداد به دلیل اشتغال است.

فتاح با اشاره به اینکه سال گذشته 10 درصد جامعه تحت پوشش این نهاد کاهش پیدا کرد،گفت: این میزان یعنی 175 هزار خانواده ازتحت پوشش کمیته امداد خارج شدند، البته 100 هزار خانواده به دلیل اشتغال و 75 هزار خانواده نیز به دلایل اداری خارج شدند؛ ضمن اینکه کاهش مددجویان امسال نیز در دستور کار کمیته امداد نیز قرار دارد.

رییس کمیته امداد امام (ره) با بیان اینکه حداقل 5 درصد ازجامعه تحت پوشش کمیته امداد در سال 96 کاهش پیدا می کند،تصریح کرد: مشخص نیست که چه میزان از قوانین مصوب دراین خصوص اجرایی شده و چه میزان از افق برنامه محقق می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet