هدر موبایل
1388/04/22 11:10:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیسیون اقتصادی:

ادغام دو وزارت بازرگانی و صنایع و معادن در شرایط فعلی مطلوب نیست

**رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ادغام دو وزارتخانه صنایع و معادن و بازرگانی در آینده به نفع کشور خواهد بود، خاطرنشان کرد: اما این ادغام در شرایط فعلی مطلوب نیست.

"ارسلان فتحی‌پور" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: ادغام دو وزارتخانه صنایع و بازرگانی اقدامی به نفع کشور خواهد بود اما این ادغام در شرایط فعلی مطلوب نیست و باید در آینده اجرایی شود.

وی با اشاره به اجرایی شدن سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی گفت: وزارتخانه‌های صنایع و معادن و بازرگانی با توجه به خصوصی‌سازی، بیشترین اقدامات اجرایی خود را به دیگر بخش‌ها واگذار کرده‌اند.

نماینده مردم کلیبر و هوراند با بیان اینکه هر دو وزارتخانه بازرگانی و صنایع و معادن به دنبال اهدافی مشترک هستند، تاکید کرد: این ادغام باید صورت گیرد اما در زمان فعلی مطلوب نیست.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با بیان این که اصلاح الگوی مصرف نیز یکی از شاخصه‌های آن کاهش تصدی‌گری دولت است گفت: با تصویب نهایی لایحه‌ هدفمندکردن یارانه‌ها،اجرایی شدن سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، به طور حتم از حجم فعالیت‌های دو وزارتخانه مذکور کاسته می‌شود و ادغام دو وزارتخانه یاد شده برای تقویت جایگاه نظارتی‌شان ضروری به نظر می‌رسد.

فتحی‌پور گفت: دولت باید طی بررسی برنامه پنجم توسعه و در راستای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی فعالیت‌های نظارتی خود را تقویت و اقدامات اجرایی را کاهش دهد و این اقدام نیز در کوتاه مدت امکان‌پذیر نیست و باید در بلند مدت اجرایی شود.

رییس کمیسیون اقتصادی در خاتمه گفت: بررسی ادغام دو وزارتخانه مذکور درکمیسیون اقتصادی انجام خواهد شد و در نهایت آنچه به صلاح کشور است تصویب خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet