هدر موبایل
1396/06/06 17:41:08
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح نشست امروز کمیسیون قضایی‌وحقوقی مجلس:

محکومیت های مالی و کیفری برای سوءاستفاده کنند‌گان از اطفال و نوجوانان تعیین شد

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در بندهایی از ماده ۱۱ لایحه حمایت از حقوق اطفال محکومیت مالی و مجازات شلاق برای سواستفاده کنند‌گان از طفل و نوجوان تعیین شد.
محکومیت های مالی و کیفری برای سوءاستفاده کنند‌گان از اطفال و نوجوانان تعیین شد سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در بندهایی از ماده 11 لایحه حمایت از حقوق اطفال محکومیت مالی و مجازات شلاق برای سواستفاده کنند‌گان از طفل و نوجوان تعیین شد. https://cdn.icana.ir/d/019/44646.jpg محکومیت,های,مالی,و,کیفری,برای,سوءاستفاده,کنند‌گان,از,اطفال,و,نوجوانان,تعیین,شد Icana

حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح جلسه امروز ( دوشنبه 6 شهریور ماه) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: در نشست امروز بندهای 7 و 8 و 9 ماده 11 لایحه حمایت از حقوق اطفال و نوجوانان بررسی و به تصویب رسید.

نماینده مردم رباط‌کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بر اساس بند 7 این ماده کسانی که اقدام به استفاده از طفل یا نوجوان برای تهیه، تولید، توزیع، تکثیر، نمایش، فروش و نگهداری آثار سمعی و بصری مستهجن و مبتذل کنند به مجازات درجه هفت یا 31 تا 91 ضربه شلاق و جزای نقدی از 10 تا 20 میلیون ریال جریمه می‌شود.

وی افزود: همچنین بر اساس بند 8 ماده 11 لایحه مذکور؛ واردات، صادرات، معامله، تکثیر، انتشار، عرضه، تملک، بارگذاری و هر گونه استفاده از محتویات و آثار مستهجن و مبتذل با موضوع مربوط به طفل و نوجوان با محکومیت نقدی از 1 تا 10 میلیون ریال یا شلاق از 31 تا 74 ضربه همراه خواهد بود.

نوروزی یادآور شد: در بند 9 این ماده نیز مصوب شد که هر گونه اقدام به برقراری ارتباط با طفل یا نوجوان در فضای مجازی به منظور آزار جنسی یا ارتباط جنسی نامشروع به جزای نقدی 1 میلیون تا 10 میلیون ریال یا شلاق از 31 تا 74 ضربه محکوم می‌شود.

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در این جلسه کارشناسانی از وزارت دادگستری، مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان بهزیستی، قوه قضاییه و نیروی انتظامی حضور داشتند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet