هدر موبایل
1396/06/06 18:29:58
سرویس فرهنگی
روحانیون مجلس با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با طلاب تهران:

فضای مجازی به دروازه ترویج اسلام ناب به جهانیان تبدیل شود/رشد فناوری اطلاعات فرصتی برای روحانیون جهت گسترش اسلام

جمعی از اعضای فراکسیون روحانیت مجلس بر لزوم به کارگیری از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ زیبایی‌های دین اسلام به ویژه برای جوانان تأکید کردند.
فضای مجازی به دروازه ترویج اسلام ناب به جهانیان تبدیل شود/رشد فناوری اطلاعات فرصتی برای روحانیون جهت گسترش اسلام جمعی از اعضای فراکسیون روحانیت مجلس بر لزوم به کارگیری از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ زیبایی‌های دین اسلام به ویژه برای جوانان تأکید کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201708102163732166.jpg فضای,مجازی,به,دروازه,ترویج,اسلام,ناب,به,جهانیان,تبدیل,شود/رشد,فناوری,اطلاعات,فرصتی,برای,روحانیون,جهت,گسترش,اسلام Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، مقام معظم رهبری در آستانه آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه در دیداری ۳ ساعته با جمعی از فضلا و طلاب حوزه‌ی علمیه استان تهران، با اشاره به امتیازات و ویژگی‌های دوران حاکمیت نظام اسلامی برای انجام رسالت و وظایف اصلی روحانیت، تأکید کردند: امروز بشریت بویژه نسل‌های جوان به شدت نیازمند حرفهای نو هستند و اسلام حرفهای نو و جذابی در زمینه انسان، جامعه و سیاست دارد که اگر به گوش جهانیان رسانده شود، قطعاً پذیرنده بسیاری خواهد داشت.

همچنین حضرت آیت الله خامنه‌ای وجود وسائل و ابزارهای ارتباطاتی و رسانه‌ای فراگیر بواسطه شکل‌گیری فضای مجازی را یکی دیگر از ویژگی‌های دوران کنونی برای رساندن پیام حیات بخش اسلام، برشمردند و گفتند: یکی دیگر از امتیازات این دوران، کثرت سؤالها و شبهه ها در ذهن‌ها است که همین زیاد بودن سؤالها، ذهن ها را برای یافتن پاسخ ها فعال و زمینه را برای عبور از مرزهای علم فراهم خواهد کرد.

در همین زمینه نمایندگان عضو در فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرمایشات معظم له بر لزوم به کارگیری از شیوه‎های نوین در حوزه‌های علمیه تأکید کردند.

موسوی لارگانی: بکارگیری شیوه‌های نوین برای انتقال مفاهیم اسلام به نسل‌ جوان ضروری است

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات امروز (دوشنبه 6 شهریورماه) مقام معظم رهبری در دیدار با جمعی از فضلا و طلاب حوزه‌ علمیه استان تهران، گفت: رشد فناوری اطلاعات فرصتی برای طلاب و روحانیون برای گسترش اسلام و آموزه‌های آن به شمار می‌آید؛ لذا همان طور که دانشگاه‌ها از پیشرفت علم بهره برده‌اند حوزه‌های علمیه نیز می‌توانند از این پیشرفت‌ها در جهت اهداف و رشد فکری و علمی طلاب بهره ببرند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشبختانه حوزه‌های علمیه قم و تهران و دیگر شهرها علاوه بر اینکه توانسته‌اند از تکنولوژی روز استفاده مفید داشته باشند، طلاب خلاق و تلاشگر توانسته‌اند نرم‌افزارهایی با محتویات مذهبی و اخلاقی طراحی و تولید کنند.

وی معتقد است حوزه‌های علمیه اگرچه توانسته‌اند ارتباط خوبی هم با جهان اسلام برقرار کنند اما با توجه به فرمایشات امروز مقام معظم رهبری باید برای رساندن پیام اسلام به گوش جهانیان تلاش خود را بیشتر کنند.

موسوی لارگانی با بیان اینکه طلاب باید در زمینه یادگیری زبان‌های خارجی قوی‌تر ظاهر شوند و این مهم با جدیت در حوزه‌ها به آن‌ها آموزش داده شود تا بتوانند وظیفه در تبلیغ اسلام را خوب انجام دهند، گفت: در این صورت می‌توانند ناگفته‌های دین بین اسلام را جهانی کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، گفت: همانطور که رهبری فرمودند؛ اسلام حرف‌های نو و جذابی در زمینه انسان، جامعه و سیاست دارد اما طلاب باید برای انتقال بشریت و نسل جوان شیوه‌های نوینی را بکار برند.

آزادی‌خواه: فعالیت طلاب حوزه علمیه نباید منحصر به داخل کشور شود/لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی برای تبلیغ اسلام

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری در دیدار با فضلا و طلاب حوزه‌ی علمیه استان تهران در آستانه آغاز سال تحصیلی مدارس علمیه، گفت: یکی از نکات بسیار مهمی که در نشست امروز مطرح شد بحث استفاده حداکثری از زیبایی‌های اسلام و استفاده از ظرفیت‌های جدید برای معرفی این ظرفیت‌ها بود.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی افزود: حوزه‌های علمیه می‌توانند از ظرفیت فضای مجازی که مخاطب گسترده‌ای نیز دارد استفاده جامع کنند و زیبایی‌ها و طروات‌ها و ناگفته‌های دین اسلام را نشان دهند.

وی با بیان اینکه فعالیت طلاب حوزه علمیه نباید منحصر به داخل کشور شود، اظهار کرد: مخاطب ما در فضای مجازی باید فراتر از ایران و برای جذب جوانان و دل‌های پاک در سراسر دنیا باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه حوزه علمیه باید حیطه تربیت طلاب صادرات محور عمل کند، توضیح داد: این بدان معناست که طلاب حوزه علمیه در یک پروسه زمانی به مناطق مختلف کشور بروند و به امور تبلیغی بپردازند و با استفاده از روش‌های نوین زیباهایی اسلام را به همگان نمایش دهند.

سلیمی: فضای مجازی منبری است که طلاب باید از آن بهره‌ ببرند/روحانیت باید از ابزارهای جدید برای مقابله با دسیسه دشمنان استفاده کند

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات امروز (دوشنبه 6 شهریورماه) مقامام معظم رهبری در دیدار با جمعی از فضلا و طلاب حوزه‌ علمیه استان تهران، گفت: بشریت امروز تشنه حقیقت است و حقیقت ناب هم در  آموزه‌های اسلام اصیل به وفور یافت می‌شود و از آنجا که انسان امروز علاقه‌مند به بازگشت به فطرت حقیقی خود است، طلاب وظیفه دارند حقایق ناب را در اختیار ذهن‌های آماده و تشنه قرار دهند لذا در این راه استفاده از ابزارهای جدید بسیار مهم است.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: فضای مجازی منبری است که طلاب و جامعه روحانیت باید نهایت بهره‌برداری را از آن داشته باشند، در حالی که در گذشته نیز برخی از متحجرین در مقابل تریبون و بلندگو مقاومت کرده و همین تفکر آسیب‌های جدی را به توسعه دین مبین اسلام زده است.

وی با بیان اینکه طلاب جوان با تکنولوژی‌های روز به خوبی آشنا هستند اما متاسفانه هنوز این فضا به صورت هدفمند مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، افزود: عدم استفاده هدفمند از این ابزارها یک نوع تشتت ایجاد کرده در حالی باید شبهات را به سرعت پاسخ داد اما به دلیل نبود سازمانی منسجم در رابطه با چگونگی استفاده از فضای مجازی سبب شده ظرفیت طلاب و حوزه‌ها در این رابطه هنوز به منصه ظهور نرسیده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحیقات مجلس با تاکید براینکه شبهه می‌تواند همچون موریانه بنیاد اعتقادات مردم را نابود کند لذا باید برای رفع آن‌ها از ابزارهای جدید بهره برد، افزود: همان طور که که کفار از ماهواره و فضای مجازی برای دستیابی به اهداف خود استفاده می‌کنند جوانان روحانیت و طلاب نیز باید از همین ابزار برای خنثی کردن دسیسه‌های آن‌ها بهره کرده و اهداف خود را پیش برند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet