پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1386/07/25 16:51:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

پورزمان: اجلاس کشورهای حاشیه دریای خزر با غلبه بر غول کاذب جو رسانه‌ای با موفقیت برگزار شد

رسول پورزمان، سومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی اولین اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر، دریای مشهور به صلح و ثبات و امنیت، با غلبه بر غول کاذب جو رسانه‌ای ایجاد شده با موفقیت برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، متن کامل نطق پیش از دستور نماینده مردم نقده و اشنویه به این شرح است:

با درود به روان پاک امام راحل و آرزوی سلامتی مقام عظمای ولایت و موفقیت دولت خدمتگزار و سرافرازی ملت شریف ایران.

در آستانه شکل‌گیری سناریوی ایجاد جنگ روانی از طرف آمریکا و اسرائیل و هم‌پالگیهای آنان در قالب هجوم و حضور تبلیغات رسانه‌ای درخصوص عدم امنیت، به یاری خداوند منان و رهنمودهای رهبر فرزانه و دقت نظر دولتمردان، اولین اجلاس سران کشورهای حاشیه دریای خزر، دریای مشهور به صلح و ثبات و امنیت، با غلبه بر غول کاذب جو رسانه‌ای ایجاد شده با موفقیت برگزار گردید و برای اولین بار در تاریخ 60 ساله ایران رهبران کشورهای روسیه، ترکمنستان، قرقیزستان و آذربایجان با معیارهای فرهنگی ـ اعتقادی بر اهمیت همکاریهای مشترک در جهت حفظ امنیت و حفاظت زیست محیطی و منافع مشترک در دریای خزر تأکید نمودند و مهمتر از همه دیدار خوشایند و کریمانه مقام معظم رهبری با رؤسای جمهور این کشورها و توصیه و نصایح حکیمانه معظم‌له به سران و تأکید بر استقلال و آزادگی آنان در برابر دخالتهای بیگانگان و بویژه توصیه مؤکد به رئیس‌جمهور روسیه مبنی بر مقاومت و آزادگی ملت روس در مقابل متجاوزین بود که این امر جلوه‌ای از پیام امام راحلمان به رئیس‌جمهور اسبق اتحاد جماهیر شوروی سابق را در اذهان تداعی نمود.

همکاران عزیز، ملت بزرگ ایران! با گرامیداشت روز تربیت‌بدنی و ورزش و هفته نیروی انتظامی و انجمن اولیاء و مربیان و روز جهانی استاندارد و روز معلولین ضمن قدردانی از تلاش کلیه مسؤولین دستگاه‌های اجرایی کشور انتظار دارد موضوع شکست تیم فوتبال ایران در مالزی و تیم کشتی آزاد ایران در باکو و تکواندو در فرانسه در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مورد رسیدگی قرار گرفته و با عنایت به هزینه سنگین برگزاری چنین مسابقاتی مورد توجه جدی قرار گیرد.

درخصوص حوزه انتخابیه‌ام شهرستان‌های نقده و اشنویه، با تشکر و قدردانی از مسؤولین اجرایی استانی و شهرستانی، با توجه به ضریب پایین سرانه سلامت در استان آذربایجان غربی و با درنظر گرفتن سهم جمعیت استان در میانگین کشوری از وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انتظار داریم توجه ویژه‌ای در مورد تأمین و تخصیص اعتبار و استانداردسازی این مشکل بالاخص در شهرستانهای نقده و اشنویه که در پایین‌ترین سطح ضریب کاری قرار دارند و نسبت به تبدیل ضریب محرومیت شهرستانهای فوق از 2/1 به 3 اقدام فوری بعمل آورند.

از وزیر محترم نیرو و سازمان آب استان آذربایجان غربی درخواست دارم درخصوص تکمیل شبکه‌های آبرسانی سد حسنلو و تخصیص اعتبار موردنیاز سد چپرآباد اشنویه تسریع نمایند.

با قدردانی از همکاران محترم نماینده و مجلس شورای اسلامی و شورای محترم نگهبان و توجه دولت محترم در تصویب و تأیید لایحه مهم مدیریت خدمات کشوری مشهور به لایحه نظام هماهنگ حقوق و مزایا انتظار دارد با توجه به درآمد ناچیز و شرایط معیشتی کلیه کارمندان لشکری و کشوری و بازنشستگان بالاخص همکاران عزیز فرهنگی تحولی جدی بعمل آید. از مردم شریف و نجیب شهری و روستایی شهرستانهای نقده و اشنویه بجهت حضور پرشور و قدرتمندانه آنان در کلیه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی بویژه در صحنه انتخابات و همچنین روز جهانی قدس که واقعاً در سطح استان و حتی به نسبت جمعیت در کشور نیز می‌توان گفت بینظیر بود تشکر و قدردانی می‌نمایم.

با تشکر از وزیر محترم راه و ترابری و مدیرکل محترم راه و ترابری استان و مسؤولین شهرستانی نسبت به احداث و تکمیل و آسفالت راههای شهری و روستایی درخواست داریم در افتتاح جاده نقده و حیدرآباد و تکمیل بخش پایانی جاده نقده به محمدیار و اشنویه به ارومیه و تخصیص اعتبار لازم جهت ادامه ساخت جاده به بناب اقدام جدی و فوری بعمل آورند. از وزیر محترم آموزش و پرورش خواستار رسیدگی فوری در اعاده به خدمت معلمین حق‌التدریس استانی و شهرستانهای نقده و اشنویه می‌باشم. از ریاست محترم جمهور و وزرای ذی‌ربط تقاضای جدی درخصوص حل مشکل واردات بی‌رویه شکر و تعطیلی کارخانجات قند کشور و آذربایجان غربی و کاهش 50 درصدی کشت چغندرقند و بیکاری تعدادی از کارکنان و کارگران جلوگیری نموده و نسبت به افزایش قیمت خرید گندم از کشاورزان با توجه به تورم موجود اقدام جدی بعمل آورند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet